Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedzieli Wielkanocnej (19.05.2019)

• podczas Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji druhów strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu proszowickiego.
  • Obrzęd poświęcenia pól, modlitwy o deszcz, dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 16.00: Stogniowice, Górka Stogniowska, Opatkowice, Łaganów.

1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:

– we wtorek o godz. 16.30 młodzież klas trzecich gimnazjum

– we środę o godz. 16.30 młodzież klas ósmych

1. W czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie pielgrzymów do Sanktuariów. Prosimy
    o przygotowanie na kartkach dokładnego adresu z numerem Pesel oraz pełnej kwoty do zapłaty.
  2. W sobotę od godz. 16.00 w amfiteatrze w Proszowicach Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka
    i Dnia Mamy.
  3. Również w sobotę po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu na Lednicę. Do tego czasu prosimy dokonywać wpłat na wyjazd.
  4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie oraz w niedziele i święta o godz. 17.30. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu szczególnie:
  • w poniedziałek o 18.00 w Opatkowicach, o 19.00 w Szreniawie
  • we wtorek o 19.30 w Górce Stogniowskiej
  • w środę o 19.30 w Jakubowicach
  • w czwartek o 18.00 w Jazdowiczkach, o 19.00 w Gniazdowicach
  • w piątek o 18.00 w Stogniowicach, o 19.00 w Makocicach

1. Obrzęd poświęcenia pól, modlitwy o deszcz, dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 16.00: Szklana, Jakubowice, Jazdowiczki. Prosimy o pojazdy na godz. 15.45. W Szreniawie poświęcenie pól połączone z otwarciem placu zabaw o godz. 15.00.
  2. Rocznica I Komunii św. o godz. 11.00.
  3. Przypominamy, że I Komunia św. w parafii Proszowice jest w drugą sobotę miesiąca maja.
  4. Prosimy o uzupełnianie intencji mszalnych minimum dwa tygodnie przed zarezerwowaną datą.
  5. Jeśli wśród bliskich lub sąsiadów mamy kogoś, kto z powodu niepełnosprawności, wieku, złego stanu zdrowia czy podeszłego wieku jest osobą niesamodzielną i potrzebuje wsparcia to można tę osobę zgłosić do projektu „Małopolski Tele-Anioł”. Szczegółowe informacje dostępne są w biurze projektu – Zespół Placówek Caritas w Proszowicach ul. Kolejowa 4, pok. nr 1, I piętro.
  6. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej prowadzi zbiórkę elektrośmieci we wszystkich parafiach diecezji. Obok budynku wielofunkcyjnego w podwórzu plebanii można zostawiać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który zostanie odebrany 30 maja br.
  7. W najbliższą niedzielę słowo Boże wygłosi ks. Piotr Pochopień, misjonarz z Brazylii. Będzie kwestował po Mszach Świętych i prosi nas o pomoc dla prowadzonej misji.
    – w “Niedzieli”: Niesamowita święta Rita.
    – w “Gościu Niedzielnym”: Wyjść ze Zmartwychwstałym na ulicę – ewangelizacja.
    – w piątek NMP Wspomożycielkę Wiernych