Ogłoszenia duszpasterskie XIX niedzieli zwykłej (11.08.2019)

• o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski – duchowo uczestniczymy w pielgrzymce na Jasną Górę i modlimy się za rodziny naszej parafii.

1. W poniedziałek 12 sierpnia modlimy się przez wstawiennictwo bł. księdza Józefa Pawłowskiego.
  2. Również w poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
  3. We wtorek 13 sierpnia o godz. 19.00 Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Wolności, Wiślanej, Trójcy Świętej, Partyzantów, Nowej, Kolejowej, Reja, Brodzińskiego i Zielonej.
  4. 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej, odpust w naszej parafii.
  • msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00;
  • na każdej mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców;
  • dziękujemy Bogu za dar chleba, za tegoroczne zbiory;
  • o godz. 11.00 msza św. w intencji rolników naszej parafii w podziękowaniu za tegoroczne plony;
  • ofiary tego dnia przeznaczone są na prace konserwatorskie przy obrazie „Matka Boża z Dzieciątkiem” z kaplicy w Górce Stogniowskiej.

5. Również 15 sierpnia Dożynki Gminy Proszowice w Bobinie, na które zaprasza Burmistrz GiM. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 14.00 w kościele w Bobinie.

6. W poniedziałek 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św. w parku w Proszowicach 19 sierpnia o godz. 10.30. Prosimy o włączenie się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Dla grup, które przechodzą przez Proszowice w porze obiadowej posiłki w stałych punktach. Osoby organizujące posiłki zapraszamy w piątek o 17.00 na plebanię .

7. Prosimy odnosić krzesła na miejsce do tego przeznaczone i nie opierać ich o ściany, ławki czy grzejniki.

8. W prasie katolickiej m. in.:
– w “Niedzieli”: Czy należy się bać wątpliwości w wierze?

– w “Gościu Niedzielnym”: Pielgrzym może więcej – wiesz, po co idziesz i Bóg też to wie.

– w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

– w sobotę św. Jacka, prezbitera