Ogłoszenia duszpasterskie XX niedzieli zwykłej (18.08.2019)

Dzisiaj:

  • dziękujemy za złożone ofiary podczas Odpustu Wniebowzięcia NMP na prace konserwatorskie przy obrazie „Matka Boża z Dzieciątkiem” z kaplicy w Górce Stogniowskiej. Bóg zapłać.
  • dziękujemy sołectwom naszej parafii za chleby i wieńce dożynkowe, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za ich przygotowanie.

W tym tygodniu:

  1. W poniedziałek 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św. w parku w Proszowicach o godz. 10.30. Prosimy o włączenie się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Dla grup, które przechodzą przez Proszowice w porze obiadowej posiłki w stałych punktach. Nie ma wejścia na teren kaplicy św. Trójcy – jest to teren prac remontowych.
  2. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc zapraszają młodzież na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia 2019 r. Wyjazd o godz. 9.00 z Rynku, powrót o godz. 15.00. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.
  3. Piesza pielgrzymka do Mogiły będzie w sobotę 14 września.
  4. Kolejny już raz prosimy odnosić krzesła na miejsce do tego przeznaczone i nie opierać ich o ściany, ławki czy grzejniki.
  5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu. Istnieje możliwość wsparcia Radio Maryja i telewizję Trwam.
  6. W prasie katolickiej m. in.:
    – w “Niedzieli”: Kościół stanął w ogniu. O kryzysie wiary w Europie mówi kard. Robert Sarah.

– w “Gościu Niedzielnym”: Chwała za progiem. Co o niebie mówi nam wniebowzięcie Matki Bożej?

       7. Wspominamy:
             – we wtorek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

– w środę św. Piusa X, papieża

– w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Królową

– w sobotę św. Bartłomieja, Apostoła

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłą + Emilię Nowak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…