Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedzieli Zwykłej (21.10.2018)

Dzisiaj:

 • Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się za misjonarzy i składamy ofiary na potrzeby Misji.
 • Msza św. dziękczynna za zbiory w Opatkowicach o godz. 15.00.
 • o godz. 17.15 modlitwa różańcowa w intencji duchownych i świeckich misjonarzy świata.
 • Bóg zapłać siostrze Tarsycji, młodzieży ze SP nr 2, młodzieży z wolontariatu za przygotowanie XVIII Dnia Papieskiego. Na stypendia dla młodzieży z biednych rodzin nasza parafia przesłała ofiarę w wysokości 949,5 zł – Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00.
 2. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 3. 25 października klerycy seminarium duchownego w Kielcach odbiorą płody rolne. Zwracamy się z prośbą do rolników o dar serca i do Sołtysów o zbiórkę warzyw na rzecz naszego Seminarium Duchownego i przywiezienie ich w dniach 22-24 października do budynku gospodarczego przy plebanii. W imieniu ks. Rektora i całej wspólnoty seminaryjnej składamy Bóg zapłać.
 4. W dniach od 26 października do 02 listopada włącznie będą zamknięte bramy wjazdowe cmentarza. W tych dniach, ze względu na prace porządkowe przy grobach obowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 5. Porządkując groby najbliższych nie zaśmiecajmy innych, a mając na uwadze koszty wywozu śmieci bądźmy rozsądni w zakupie ilości lampek, zniczy oraz wieńców i kwiatów. Od 23 października 2017 r. do 19 października 2018 r. wywieziono z cmentarza 320 metrów sześciennych śmieci, tj. ok. 92 tony śmieci. Za 1/2 ceny wywozu można ułożyć 120 m2 nowej alejki i uporządkować znaczny obszar cmentarza, nie wspominając o innych pracach.
 6. Na czas prowadzenia tzw. „Akcja Znicz” w dniach 31.10.2018 -04.11.2018 czasowo zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Armii Kraków od ul. Krakowskiej do ul. Kościuszki oraz rozszerzenie zakazu zatrzymywania na ul. Krakowskiej oraz ul. Armii Kraków.
 7. W sklepiku w dzwonnicy prasa katolicka: „Niedziela”, „Miłujcie się”, „Królowa różańca”, „Mały Gość Niedzielny” „Gość Niedzielny” i „Promyk dobra”. Są również pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnicze, misyjne i inne na 2019 r.
 8. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Solidni mężczyźni – pielgrzymka Zakonu Rycerzy Kolumba do Częstochowy.

– w Gościu Niedzielnym – Zbezczeszczenie – Komunia Święta to wielki dar. Nie wolno przyjmować go w stanie grzechu ciężkiego.

9. Wspominamy:

 • w poniedziałek św. Jana Pawła II, papieża

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

         10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zdzisława Sobieraja, Marię Moneta, Mariana Skalskiego. Wieczny odpoczynek    racz im dać Panie.