Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu (02.12.2018)

Dzisiaj: 

 • rozpoczyna się Adwent – czas radosnego przygotowania na przyjście Chrystusa. Msze święte Roratnie w dni powszednie o godz. 6.00 i o 18.00 z udziałem dzieci.
 • rusza 25. akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Ofiara za świecę – ciepły posiłek dla dziecka – 5 zł.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe w naszej parafii – mamy trochę zadłużenia.
 • o godz. 12.15 w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach teatrzyk dla dzieci pt. „Zima i bałwanek Franek”

 W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na  Adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W czwartek 6 grudnia po roratach o godz. 18.00 spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. Rodziców prosimy o pomoc św. Mikołajowi poprzez kontakt z s. Elżbietą.
 3. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek i piątek miesiąca grudnia:
 • w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe według stałego porządku
 • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź rano
  od 6.00, po południu od 17.00. O 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu
  i polecanych w wypominkach.
 1. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. O godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego  Sakramentu i Godzina        Łaski dla świata.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są do nabycia kartki świąteczne, opłatki na stół wigilijny, prasa katolicka, dla dzieci „Promyk Dobra”.
 3. Z opłatkami na stół wigilijny panowie organiści udadzą się do Proszowic na ulice: Kościuszki, Rynek, Kilińskiego, Dębowiec, Parkowa, Królewska, O. Rafała, Wesoła, Reja, Wolności, Wiślana, św. Trójcy, Kolejowa, Nowa i Biały Krzyż, . Siostry natomiast udadzą się do Górki Jaklińskiej. Prosimy o życzliwe przyjęcie, a składana ofiara jest wyrazem wdzięczności za ich posługę w parafii.
 4. W dniach 07 i 08 grudnia Zespół Placówek Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji: „Tak, pomagam!” organizuje świąteczną zbiórkę żywności w sklepach: BIEDRONKA, LEWIATAN, PALEO i EURO. Papież Franciszek powie: „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”. 

W najbliższą niedzielę:

 • klerycy z naszego seminarium przybliżą ideę ŚDM z prośbą o modlitwę i dar serca
 • bezpłatne porady prawne od 12.30 – 15.00 w domu parafialnym. Wejście od ul 3 Maja.
 1. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Wolny człowiek niewolnikiem – rozważanie adwentowe.

– w Gościu Niedzielnym – Z Duchem Twoim – jakie dary zsyła na nas Duch Święty i po co?

 1. Wspominamy

– w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego

– w piątek św. Ambrożego

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Adolfa Wypycha, Wincentego Krawca, Alicję Skalską, Helenę Wojtaszkiewicz, której pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.