Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu (16.12.2018)

Dzisiaj:

 • rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. Artur Seweryn, kapłan z diecezji sosnowieckiej.
  Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i wtorek:

o godz. 6.00, 8.00, 11.00, 16.00 z udziałem dzieci i 18.00

W środę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi:

o godz. 6.00, 9.00, 11.00, 16.00 z udziałem dzieci i 18.00

– Msza św. z udzieleniem Sakramentem Chorych będzie w środę o godz. 11.00

spowiedź codziennie na Mszach św. W środę spowiedź od 8.30 – 12.00 i od 15.30 – 19.00

– w czasie rekolekcji w zakrystii będzie można nabyć książkę autorstwa naszego rekolekcjonisty zawierającą konferencje wygłoszone w różnych parafiach. Cena książki 24 zł.

– w środę ofiary na tace złożymy jako podziękowanie za posługę rekolekcyjną

– po rekolekcjach w czwartek, piątek i w sobotę spowiedź podczas Mszy św.,

 • chorych w domach kapłani odwiedzą w sobotę 22 grudnia od godz. 9.00. W zakrystii zgłaszamy chorych, do których nie chodzimy z Komunią św. miesięczną.
 • Siostry Kanoniczki Ducha Świętego i Panowie Organiści składają serdeczne podziękowania za życzliwość, złożone ofiary będące wyrazem wdzięczności za ich posługę w naszej parafii.
 • bezpłatne porady prawne od 12.30 – 15.00 w domu parafialnym
 • o godz. 12.15 Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach zaprasza na spektakl teatralny dla dzieci, a od 15.30 na VII Wigilię pod gwiazdami na proszowicki Rynek. Podczas wigilii wystąpi schola parafialna z s. Elżbietą, a dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 organizują świąteczny kiermasz własnych wyrobów świątecznych.

W tym tygodniu:  

 1. Kancelaria czynna tylko w czwartek.
 2. Od jutra modlimy się Nowenną do Dzieciątka Jezus.
 3. Trwa 25. akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Ofiara za świecę – ciepły posiłek dla dziecka – 5 zł.
 4. W piątek o godz. 16.00 Integracyjny koncert kolęd w w Zespole Placówek Caritas przy ul. Kolejowej. Następnie wieczerza wigilijna i paczki żywnościowe dla potrzebujących.
 5. W sobotę ostatnie Roraty z udziałem dzieci. Będzie to czas podsumowania i upominków.
 6. W niedzielę 30 grudnia na Mszy św. o godz. 12.30 modlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 20, 30, 40, 50 – lecia zawarcia małżeństwa. Prosimy o zgłaszanie  jubileuszu w zakrystii.
 7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są do nabycia kartki świąteczne, opłatki na stół wigilijny, prasa katolicka, nowy numer „Miłujcie się” oraz „Królowa Różańca Świętego”.
 8. Kolęda rozpocznie się w czwartek 27 grudnia w Stogniowicach. Porządek kolędy zostanie podan na  stronie parafii w najbliższy piątek.
 9. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Adwent i co dalej? Boże Narodzenie nie kończy adwentu, ale rozpoczyna nowy Adwent – oczekiwania                                   na ostatnie w naszym życiu Święta.

– w Gościu Niedzielnym – Przez rozum do wiary – kanonizacja kard. Johna Henry’ego Newmana – pastora                                                                                     anglikańskiego, który stał się katolikiem.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Lidię Włodarską, Władysławę Motłoch, Teodorę Makuła, Mariana Potęgę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.