Ogłoszenia duszpasterskie XVIII niedzieli zwykłej (04.08.2019)

Dzisiaj:

• Bóg zapłać za ofiary złożone na prace remontowe. Trwają prace przy dachu kaplicy św. Trójcy.

W tym tygodniu:

1. Jutro Mszą św. w Wiślicy rozpocznie się 38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz.

2. 14.00 także jutro sprzed wikariatu zostaną zabrane bagaże pielgrzymów.  We wtorek o godz. 17.30 w Nowennie do św. Józefa i we Mszy św. modlimy się w intencji rodzin naszej parafii, ofiarodawców i dobrodziejów.

3. Od wtorku do następnego poniedziałku włącznie będziemy gromadzić się w kościele o godz. 20.00 na Apel Jasnogórski, aby modlitewnie i duchowo uczestniczyć w pielgrzymce na Jasną Górę.

4. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Przy ołtarzu św. Anny jest księga trzeźwości, do której możemy wpisać deklarację trzeźwości od alkoholu.

5. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego – zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. 13 sierpnia o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo Fatimskie. O przygotowanie czytań, modlitwy powszechnej oraz o zespół osób niosących figurę Matki Bożej prosimy mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Wolności, Trójcy Świętej, Brodzińskiego i Zielonej.

7. 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Suma odpustowa wraz z poświęceniem wieńcy dożynkowych o godz. 11.00.

8. W dniach 18 – 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św. w parku w Proszowicach 19 sierpnia o godz. 10.30. Przyjęcie pielgrzymów w porze obiadowej jak w ubiegłym roku.

9. W prasie katolickiej m. in.: – w “Niedzieli”: Kościół, który cierpi – raport o dyskryminacji i prześladowaniu chrześcijan. – w “Gościu Niedzielnym”: Ekonomia nieba. Człowiek, który nie jest chciwy, jest wolny.

6. Wspominamy: 

– w czwartek – św. Dominika, prezbitera – w piątek św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, Patronkę Europy – w sobotę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia. 7. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: + Helenę Czyż. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…