Ogłoszenia duszpasterskie XXIII niedzieli zwykłej (08.09.2019)

Dzisiaj:

 • na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla najmłodszych.
 • o 16.00 Msza św. dla pielgrzymów wyjazdu „Sanktuaria Europy”, po niej spotkanie w sali wikariatu.
 • Z przykrością informujemy, że w ostatnią niedzielę sprzed ołtarza Matki Bożej została skradziona skarbona z ofiarami na kwiaty, a na śmietnik na cmentarzu trafiają opony, zużyte fotele i tym podobne. Przy wywozie śmieci my wszyscy za to płacimy. Zwracajmy uwagę, co dzieje się wokół.  

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 Msza Święta Wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym.
 2. W czwartek 12 września modlimy się przez wstawiennictwo bł. księdza Józefa Pawłowskiego.
 3. Również w czwartek o godz. 18.00 w budynku plebanii spotkanie z sołtysami.
 4. W piątek 13 września o godz. 19.00 Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie. O podjęcie liturgii słowa oraz o zespół osób niosących figurę Matki Bożej prosimy mieszkańców: ul. Zamkowa, Zacisze, Leśna, Zagrody Królewskie, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Biały Krzyż, Szpitalna. Teksty czytań i rozważań do odbioru w zakrystii.
 5. W sobotę 14 września piesza pielgrzymka do Mogiły. Wyjście o 6.00 sprzed kościoła, powrót ok. godz. 18.00. W zakrystii do czwartku włącznie zapisy i wpłata celem ubezpieczenia i powrotu autokarem. Odpowiedzialni: ks. Krzysztof i ks. Andrzej.
 6. W tym miesiącu rozpoczyna się przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Karty deklaracji i zapisy u ks. Krzysztofa i u s. Tarsycji do 15 września włącznie.
 7. W tym miesiącu rozpoczyna się również przygotowanie dzieci klas III do przyjęcia Sakramentu Eucharystii. Odpowiedzialny ks. Tomasz. Przypominamy: I Komunia św. w naszej parafii jest
  w 2. sobotę maja i według zarządzenia ks. bpa przystępują do niej dzieci klas 3. SP.

W najbliższą niedzielę:

 • słowo Boże będzie głosił ks. Antoni Sokołowski, misjonarz. Darem serca wspieramy misje.
 • o godz. 15.00 Stół Słowa Bożego, który prowadzi ks. Adrian. W każdą trzecią niedzielę miesiąca będą odbywały się spotkania biblijne: „W drodze za Jezusem do Jerozolimy”. Będzie można poznać teksty Ewangelii Łukasza od strony literackiej i teologicznej, by później skonfrontować je z naszą codziennością chrześcijańską.
 1. W sobotę 21 września w Podzamczu Chęcińskim odbędzie się 19. Diecezjalny Dzień Ministranta. Odpowiedzialny za wyjazd ks. Norbert.
 2. Zapraszamy na 20. Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, który będzie w sobotę 28 września. Wyjazd autokarem do podnóża Gór Świętokrzyskich i z miejsca dojazdu wejście jedną z tras na Święty Krzyż. Zapisy i informacje u ks. Tomasza.
 3. W sobotę 5 października będzie pielgrzymka Róż Różańcowych do Archiopactwa Ojców Cystersów
  w Jędrzejowie. Zapisy w zakrystii. Odpowiedzialny ks. Krzysztof.
 4. Przypominamy: kancelaria parafialna czynna jest we wtorki, środy
  i czwartki w godzinach od 8.00 – 9.00 i od 16.00 do 18.00.
 1. W prasie katolickiej m. in.:
  – w “Niedzieli”: Dwie myśli o narodzinach Maryi. – w “Gościu Niedzielnym”: Tam, gdzie pachnie Bogiem – Papież Franciszek w Afryce.

Wspominamy:
             – w piątek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

– w sobotę święto podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Dobranowicach.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

1. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych + Marię Zabagło, Amalię Stefańczyk, Zofię Olender, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…