Ogłoszenia parafialne XXIII niedzieli zwykłej (06.09.2020)

Dzisiaj:

 • wszystkie Msze św. i nabożeństwa, zarówno w niedzielę jak i w tygodniu, są sprawowane według stałego porządku; podczas każdej Mszy św. jest możliwość spowiedzi;
 • na kwarantannie pozostaje jeden kapłan, pozostali – jak widać – pełnią posługę duszpasterską;
 • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe i za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu Msza św. w 81. rocznicę bitwy pod Proszowicami;
 • Komendant Powiatowej Policji w Proszowicach zwraca się z apelem ostrzegającym, szczególnie osoby starsze, przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”, „na syna/córkę” czy „na policjanta”. Policja apeluje, by nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, a o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować Policję dzwoniąc na nr 112;
 • decyzją ks. bpa Jana Piotrowskiego, ks. Tadeusz, dotychczasowy kapelan szpitala, został kapelanem Domu Pomocy w  Pierzchnicy. Dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa;
 • nowym kapelanem w szpitalu i jednocześnie Dyrektorem Zespołu Placówek Caritas w Proszowicach został mianowany ks. Tomasz Kałuski. Wraz z tą nominacją, decyzją ks. bpa Ordynariusza, ks. Tomasz ma mieszkać w miejscu swojej pracy, tzn. w Placówce Caritas przy ul. Kolejowej 4. W miarę możliwości będzie też pomagał w parafii.   

W tym tygodniu:

 1. Pamiętamy w modlitwie o dzieciach, młodzieży, nauczycielach, dyrekcji szkół i pracownikach oświaty w rozpoczynającym się roku szkolnym i katechetycznym.
 2. W sobotę 12 września modlimy się przez wstawiennictwo bł. księdza Józefa Pawłowskiego.
 3. W najbliższą niedzielę 13 września o godz. 18.00 Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie. O oprawę liturgiczną oraz o osoby niosące figurę Matki Bożej prosimy mieszkańców Opatkowic i Szreniawy. Teksty rozważań do odbioru w poniedziałek w zakrystii.
 4. Z woli Ojca Świętego Franciszka taca najbliższej niedzieli przeznaczona jest na Ziemię Świętą.
 5. W sobotę 19 września piesza pielgrzymka do Mogiły. Wyjście o godz. 6.00 sprzed kościoła, powrót we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii.
 6. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, środy i czwartki od 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 18.00.
 7. W sklepiku w dzwonnicy są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu i prasa katolicka.
 8. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć Ziemię Świętą wrzucając datek do skarbonki lub koszyka. Z woli Ojca Świętego Franciszka zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 z powodu pandemii koronawirusa została przeniesiona z Wielkiego Piątku na niedzielę 13 września, w przeddzień Święta Podwyższenia Krzyża Świętego;
 9. W prasie katolickiej:

– w “Gościu niedzielnym”: Kaznodziejskie manowce. O kaznodziejstwie internetowym – plusy i minusy.
– w “Niedzieli”: Parafia jest ciągle aktualna. Czasy się zmieniają, ale czas parafii się nie skończył.

      10. Wspominamy:
            – we wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Krystynę Krzek, której pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.