Ogłoszenia parafialne XXV niedzieli zwykłej (20.09.2020)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Ziemię Świętą;
 • raz jeszcze informujemy, że już wszyscy kapłani pełnią posługę duszpasterską; Msze św. i nabożeństwa są sprawowane według stałego porządku; spowiedź podczas każdej Mszy św.;
 • dziękujemy pielgrzymom do Mogiły za dar modlitwy. W pielgrzymce wzięło udział 41 osób;
 • na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek 21 września o godz. 19.00. Msza Św. Wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym, rozpoczynająca kolejny rok formacji.
 2. We wtorek na Mszy św. o 18.00 modlimy się w intencji ks. Tomasza obchodzącego swoje imieniny.
 3. W czwartek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna w sali wikariatu.
 4. W sobotę 26 września wyjazd na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii i informacje u ks. Tomasza.
 5. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach organizuje zbiórkę żywności w dniach 25 i 26 września 2020 r. Zbiórki odbędą  się w następujących sklepach: Paleo Proszowice, Paleo Opatkowice, Euro Jakubowice, Biedronka, Lewiatan na dole. Papież Franciszek powie „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”. 
 6. Spotkania w sali wikariatu:
  * we wtorek o godz. 18.45 – schola dziecięca;
  * w czwartek o godz. 19.00 – chór parafialny;
  * w piątek o godz. 19.00 – schola młodzieżowa.

W najbliższą niedzielę

 • Rocznica I Komunii św. roku 2019 będzie na Mszy św. o godz. 11.00;
 • w ramach akcji „Pola nadziei” przy wyjściu z kościoła odbędzie się kwesta na rzecz hospicjum w Miechowie, gdzie znajdują opiekę również nasi bliscy;
 • również przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć ofiary pożaru obozu uchodźców na greckiej wyspie Lesbos wrzucając datek do skarbonki lub koszyka;
 • Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że w najbliższą niedzielę ze względu na III Bieg Proszowicki w godzinach 14.00 – 17.00 nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na drogach gminnych i powiatowych. Szczegóły na plakatach i stronie Urzędu Gminy i Miasta.
 1. Zapraszamy na Pielgrzymkę Kół Różańcowych do Sanktuarium Matki Miłosierdzia w Piekoszowie w sobotę 3 października. Zapisy w zakrystii i informacje u ks. Krzysztofa.
 2. Parafialna pielgrzymka do Skarżyska, Sokółki, Świętej Lipki i Gietrzwałdu odbędzie się w dniach 24-25 października. Zapisy do 7 października w zakrystii. Informacje u ks. Andrzeja.
 3. Zbiórka warzyw na rzecz Seminarium Duchownego w Kielcach w dniach 12-14 października br.
 4. W prasie katolickiej:

– w “Gościu niedzielnym”: Powróćmy do Eucharystii. Pandemia nie może być okazją do eksperymentów liturgicznych – mówi kard. Robert Sarah.
– w “Niedzieli”: Świat nienawidzi chrześcijan. Na początku XX wieku 95% przestępstw przeciwko religii było wymierzonych w chrześcijan. Po stu latach, sytuacja ta nie ulega zmianie.

      6. Wspominamy:
          – w poniedziałek –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
          – w środę – św. Ojca Pio, prezbitera;
          – w sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach.
Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7.Bożemu miłosierdziu polecamy: + Leszka Chmurę, Marię Znajda, Mariusza Wołka, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.