Ogłoszenia parafialne III niedzieli wielkanocnej (01.05.2022)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii – te składane na tace w pierwszą niedzielę miesiąca i przesłane na konto parafialne;
 • zwraca się do nas ks. bp Jan Piotrowski:„Drodzy Diecezjanie, przeżywając XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, wczytujemy się w dar objawienia słowa Bożego, które zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Niech słowo Boże pomaga nam odkrywać prawdę, że Bóg jest miłością, która objawia się w Jezusie Chrystusie, naszym Panu i Odkupicielu”. Z darem Pasterskiego Błogosławieństwa Wasz Biskup † Jan Piotrowski

     W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 17.30. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu o 19.30 szczególnie: w poniedziałek w Łaganowie, we wtorek w Górce Jaklińskiej, w środę w Jakubowicach; w czwartek w Jazdowiczkach; w piątek w Szklanej; w sobotę w Gniazdowicach.
 2. We wtorek 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 9.30 modlimy się w intencji Ojczyzny. Na uroczystość obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaprasza również Burmistrz GiM Proszowice Grzegorz Cichy. Po Mszy św. o godz. 9.30 na Rynku dalsza część uroczystości.
 3. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania spotkanie w budynku wikariatu o 16.30: w środę klasa 8a SP nr 2; w czwartek klasa 8b SP nr 2;
 4. W środę o godz. 18.00 modlimy się w intencji druhów strażaków OSP naszej parafii.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja:
 • w czwartek od 17.00 Jerycho Różańcowe; tego dnia na modlitwę różańcową o godz. 18.30 zapraszamy mężczyzn. Stań do walki o błogosławieństwo dla Polski, o rodzinę, o małżeństwo;
 • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; spowiedź podczas Mszy św.
 • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I soboty; o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
 • odwiedziny chorych z  Komunią Świętą w pierwszą sobotę maja od godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę:

 • obrzęd poświęcenia pól, modlitwy o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Kowary, Górka Jaklińska, Szklana, Jakubowice. Prosimy o pojazdy na 14.45;
 • na Rynku Piknik Ekologiczny w godz. 14.00 do 18.00.  Więcej informacji na plakatach.
 1. 13 maja pierwsze nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie prosimy mieszkańców Jazdowiczek
  i Gniazdowic. Nabożeństwu przewodniczy ks. Karol Zegan.
 2. W sobotę 14 maja o godz. 11.00 i 13.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej.
 • próba dla SP 2 w środę 4 maja i w poniedziałek 9 maja o godz. 16.15; dla SP nr 1 w czwartek
  5 maja i we wtorek 10 maja o godz. 16.15;
 • spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich w czwartek: 12 maja o 15.30 klasa 3a SP nr 1; o 16.00 klasa 3b SP nr 1; o 16.30 klasa 3a SP nr 2; o 17.00 klasa 3b SP nr 2.
 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na ogólnopolskie czuwanie, które odbędzie się 21 maja br. na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy z zaliczką 20 zł.
 2. W niedzielę 22 maja wizytacja kanoniczna naszej parafii. Tego dnia będziemy gościć ks. bpa Jana Piotrowskiego. Więcej informacji w najbliższą niedzielę.
 3. Po przerwie związanej z pandemią,  w dniach od 28 czerwca do 5 lipca br.  planujemy kolejną samolotowo-autokarową  pielgrzymkę z naszej parafii do Portugalii i Hiszpanii. W planie pielgrzymki jedno z najsłynniejszych Sanktuariów Maryjnych w Fatimie – związane z objawieniami Matki Bożej trojgu dzieciom w 1917 r. oraz inne niezwykłe miejsca w Portugalii ważne dla wiary chrześcijańskiej i słynne miasta takie  jak Lizbona czy Porto. Następnie przejazd do hiszpańskiej  Galicji, regionu gdzie mieści się jeden z najstarszych ośrodków pielgrzymkowych w Santiago de Compostela – związany ze św. Jakubem Apostołem. Planowany jest również odpoczynek nad Oceanem. Ponieważ czasu niewiele, zapisy od dzisiaj w zakrystii i kancelarii, a wszelkich szczegółowych informacji udziela ks. Tomasz. W najbliższych dniach plan pielgrzymki zostanie umieszczony na stronie parafii. Serdecznie zapraszamy stałych uczestników naszych pielgrzymek jak i nowe osoby.

 4. W prasie katolickiej m. in.:

– w “Niedzieli”: Jak modlić się z dziećmi?

– w “Gościu Niedzielnym”: Dlaczego chwalimy łąki? Majówki to skarb wiary i tradycji.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zdzisława Chmielarskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.