Ogłoszenia parafialne niedzieli Wniebowstąpienia Pańskiego (29.05.2022)

Dzisiaj:

 • obrzęd poświęcenia pól, modlitwy o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Łaganów, ul. Leśna, Gniazdowice, Opatkowice. Prosimy o pojazdy na 14.45.

     W tym tygodniu:

 1. We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a od środy 01 czerwca nabożeństwa czerwcowe również o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca:
 • w czwartek od godz. 17.00 Jerycho Różańcowe;
 • w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; spowiedź podczas Mszy św.
 •  w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I soboty; o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. do godz. 21.00.
 • odwiedziny chorych z  Komunią Świętą w pierwszą sobotę czerwca od godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę:

 • słowo Boże wygłosi ks. Piotr Pochopień, misjonarz z Brazylii. Będzie kwestował po Mszach Świętych i prosi nas o pomoc dla prowadzonej misji; ofiary na prace remontowe złożymy w następną niedzielę i w Uroczystość Bożego Ciała. Mamy zobowiązania wobec wykonawców.
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca; tego dnia modlimy się w intencji Sióstr Kanoniczek z racji ich święta oraz w intencji rolników i ruchu ludowego;
 • obrzęd poświęcenia pól, modlitwy o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00 w Szreniawie. O 15.00 poświęcenie pól przy ul Biały Krzyż (bez Mszy św.).
 1. W Boże Ciało w procesji przejdziemy ulicami: Rynek, ul. Kościuszki, Kosynierów, Krakowską do kościoła – gdzie nastąpi zakończenie procesji. Prosimy  o przygotowanie ołtarzy: 
  • ołtarz 1. na Rynku – Róże Różańcowe oraz mieszkańców ul. Rynek, Kościuszki do Parceli, Jagiełły, Kilińskiego;
  • ołtarz 2. obok SP nr 1 – Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym oraz mieszkańców ul. Kosynierów,  Parcela, Kościuszki od Parceli w str. Słomnik;
  • ołtarz 3. obok Banku Spółdzielczego – Straż Honorową NSPJ oraz mieszkańców ul. Partyzantów, Świętej Trójcy, Wiślanej, Kazimierza Wielkiego;
  • ołtarz 4. obok pomnika bł. ks. Józefa Pawłowskiego – mieszkańców ul. Głowackiego, Mieszkowskiego, Krakowskiej i Armii Kraków. Prosimy o szersze włączenie się mieszkańców Proszowic w przygotowanie ołtarzy. Jest to nasze wspólne dzieło ku czci Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym sakramencie. Spotkanie informacyjne w kościele w piątek 10 czerwca po Mszy św. wieczornej; konstrukcje będą dostarczone do wyznaczonych miejsc po południu w środę 15 czerwca.
 2. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dn. 10 lipca. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy w każdą niedzielę. W sklepiku do nabycia są pamiątki religijne i prasa religijna (m.in. Królowa Różańca Świętego, Promyk i Mały Gość). Można wesprzeć RADIO MARYJA oraz Telewizję TRWAM.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Władysławę Klęk, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.