Ogłoszenia parafialne Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (04.06.2023)

Dzisiaj:

 • o 11.00 o. Piotr Czechowicz odprawi Mszę św. Prymicyjną. Nie będzie Mszy św. o 12.30;
 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii – te składane na tace i przesyłane na konto parafialne; prace wokół wikariatu i związane z nimi niedogodności, potrwają do końca czerwca; w kaplicy św. Trójcy trwają prace związane z kładzeniem tynku wewnątrz; zakończony został kolejny etap konserwacji ołtarza i zmierza ku końcowi; jest opracowywany projekt zagospodarowania przestrzennego wokół kaplicy – proponowana jest alejka ze stacjami drogi krzyżowej i alejka różańcowa. W odniesieniu do kaplicy w Górce Stogniowskiej, w dalszym ciągu czekamy na decyzję związaną ze złożonym wnioskiem.
 • w ostatnim tygodniu zakończyliśmy obrzęd poświęcenia pól. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i udział w tym obrzędzie serdecznie dziękujemy. Składamy podziękowania za złożone ofiary, które zostały przeznaczone na prace przy zagospodarowaniu terenu wokół wikariatu.

W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia po Mszy św. wieczornej.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało: Msze św.
  o godz. 30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00.
  • procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 11.00. W procesji przejdziemy ulicami: Rynek, Kościuszki, Kosynierów, Krakowską do kościoła – gdzie nastąpi zakończenie procesji. Ołtarz 1. na Rynku; ołtarz 2. obok SP nr 1; ołtarz 3. obok Banku Spółdzielczego; ołtarz 4. obok pomnika bł. ks. Józefa Pawłowskiego. Nasze mieszkania i domy ubieramy flagą narodową, papieską lub Maryjną. Konstrukcje będą dostarczone do wyznaczonych miejsc po południu w środę 7 czerwca.
  • dzieci z klas III zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych;
  • zapraszamy do asysty druhów strażaków, niosących feretrony i chorągwie;
 3. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o 18.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 4. W piątek 9 czerwca br., zapraszamy do pielgrzymowania do Archiopactwa Cystersów
  w Jędrzejowie, gdzie odbędzie się czuwanie przy grobie bł. Wincentego Kadłubka, patrona naszej diecezji. Zapisy do środy 7 czerwca. Czuwanie trwa od 19.30 do północy. Wyjazd o godz. 18.00 sprzed kościoła, powrót ok. 1.30, przy min.15 zgłoszonych osobach.
 5. W sobotę 10 czerwca 16. Pielgrzymka Apostolatu Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii i w dzwonnicy do środy 7 czerwca, podajemy nr telefonu do kontaktu.
 6. We wtorek 13 czerwca kolejne nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie liturgii prosimy mieszkańców ul. Krakowskiej, Mieszkowskiego, Armii Kraków, Głowackiego, Rynek, Kilińskiego, Parkowej, Grzymały-Siedleckiego, Racławickiej, których prosimy o oprawę liturgiczną. Teksty do odebrania w zakrystii w środę 7 czerwca.
 7. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy.
 8. SP ZOZ w Proszowicach informuje, że w jego placówkach podstawowej opieki zdrowotnej realizowana jest opieka koordynowana. Polega na tym, że lekarze rodzinni SP ZOZ mogą zlecać badania diagnostyczne, na które wcześniej mogli kierować wyłącznie lekarze w przychodniach specjalistycznych. Więcej informacji na plakatach w gablotach.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Eleonorę Ryńca, Danutę Słodowską, Elżbietę Lipowiecką, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.