Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła (10.09.2017)

 

Dzisiaj:

Bóg zapłać” za ofiary na prace remontowo-budowlane w naszej parafii.

– Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach zaprasza dzieci na teatrzyk: „Jaś i drzewo fasolowe”. Początek o godz. 12.15.

 

W tym tygodniu:

 1. 12 września o godz. 17.45 modlimy się nowenną za wstawiennictwem bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 2. 13 września o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie poprzedzone nowenną o godz. 18.45. Mieszkańców ulic: Zamkowa, Zacisze, Leśna, Zagrody Królewskie, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi prosimy o przygotowanie czytań, modlitwy powszechnej, poprowadzenie rozważań różańca oraz o zespół osób niosących figurę Matki Bożej podczas procesji wokół kościoła. Liturgii przewodniczy nasz rodak ks. Maciej Stopiński.
 3. Pielgrzymka do Mogiły w sobotę 16 września. Planowany jest wyjazd autokarem dla osób, które chciałyby uczestniczyć w nabożeństwie w Mogile i powrócić z pielgrzymami. Zapisy w zakrystii.
 4. W przyszłą niedzielę będzie gościć w naszej parafii Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR, aby podzielić się informacjami o Wspólnocie i jej charyzmacie oraz dać świadectwo wiary.
 5. Na pomoc dla dotkniętych burzami i nawałnicami złożyliśmy do puszek 2420 zł. Ofiary zostały przekazane do Caritasu – „Bóg zapłać” ofiarodawcom.
 6. Od niedzieli 24 września rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum oraz tych, którzy z różnych powodów tego sakramentu nie przyjęli. Zapisy do soboty 23 września u ks. Krzysztofa i s. Cypriany.
 7. Spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi w poniedziałek 18 września po mszy św. wieczornej. Zaprasza ks. Adam i s. Rafaela.
 8. W niedzielę 24 września o godz. 15.00 msza św. w Kowarach w intencji Koła Różańcowego i mieszkańców Kowar.
 9. W sobotę 7 października organizowany jest wyjazd do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Kielcach na spotkanie wspólnot różańca świętego. Zapraszamy róże różańcowe z naszej parafii oraz wszystkich, którzy pragną się powierzyć Maryi, naszej Matce. Zapisy w zakrystii.
 10. Próba scholi dziecięcej we wtorek, scholi młodzieżowej w środę, chóru parafialnego w czwartek –próby o godz. 19.00 w budynku wikariatu. Zapraszają: s. Elżbieta, ks. Adrian i p. Wojciech.
 11. Badania osteoporozy w poniedziałek 11 października przy szpitalu w Proszowicach. Szczegóły na plakacie.
 12. W przyszłą niedzielę VII Festiwal Polskiej Zielononóżki. Szczegóły na plakatach.
 13. W prasie katolickiej:
  – w Niedzieli – Tutaj Matka Boża mówiła po polsku (Gietrzwałd).
  – w Gościu Niedzielnym – Miłosierny upomina. Chrześcijanin nie może milczeć w obliczu grzechu bliźniego.
 14. Wspominamy:
  –  w środę – św. Jana Chryzostoma
  – w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  – w piątek – NMP Bolesnej
  – w sobotę – św. męczenników Korneliusza i Cypriana
 1. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:
  + Józefa Dudzika,
  + Zbigniewa Bobkę,
  + Krzysztofa Zubalskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….