Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu (18.03.2018)

 1. Dzisiaj:
 • rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Przemysław Kantyka, prof. KUL.
 • rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Każdego dnia Msza św. z nauką będzie o godz. 30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Spowiedź codziennie na Mszach św. – natomiast w środę spowiedź całodzienna. W środę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 • o godz. 16.00 w domu parafialnym kurs przedmałżeński.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 • na rynku Małopolski Kiermasz Wielkanocny.
 • obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach o godzinie 19.00. W programie prelekcje oraz projekcja filmu pt. „Więzy Krwi”.
 • w zakrystii są baranki wielkanocne Caritas.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek tj. jutro przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 2. We wtorek i środę kancelaria parafialna nieczynna.
 3. Spotkanie formacyjne członków i sympatyków Kół Żywego Różańca w domu parafialnym we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. W piątek 23 marca od godz. 14.00 kapłani udadzą się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
 5. W piątek będzie jedna Droga Krzyżowa o godz. 19.00 ulicami miasta. Początek Mszą św. o godz. 18.00. Do niesienia krzyża zapraszamy przedstawicieli różnych stanów i wspólnot.
 6. Tego samego dnia odbędzie się 5. Nocna Droga Krzyżowa ze Skalbmierza do Proszowic. Początek Mszą świętą o godzinie 20.00 w Skalbmierzu.
 7. W najbliższą sobotę od godz. 17.00 w Bazylice Katedralnej będzie diecezjalne modlitewne spotkanie młodzieży – przewodniczy Ks. bp Ordynariusz. Na to spotkanie z grupą młodzieży wyjeżdża ks. Adrian. W naszej parafii dniem modlitwy i jedności z młodzieżą całego świata będzie Niedziela Palmowa.
 8. W Niedzielę Palmową na Mszach św. o godz. 9.30 i 18.00 opis Męki Pańskiej będzie śpiewany w wykonaniu chóru parafialnego. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 9. W przyszłą niedzielę spotkanie członków Straży Honorowej w domu parafialnym o 13.30.
 10. „Błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”. Zespół Placówek Caritas dziękuje ludziom dobrego serca, kierownictwu i pracownikom sklepu PALEO, BIEDRONKA i EURO oraz wolontariuszom ze SP nr 2 w Proszowicach i SP z Nowego Brzeska, Niepublicznego Gimnazjum w Ostrowie oraz z Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego za życzliwość i pomoc w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Tak, POMAGAM!”. Zebrano ponad 1700 kg produktów, z których Caritas przygotuje świąteczne paczki dla wielodzietnych i najuboższych rodzin z naszego regionu.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 12. Organizatorzy pielgrzymki: Kraje Nadbałtyckie –  Pielgrzymka 25 czerwca – 01 lipca 2018  Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia, przekazują, że mają jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje w zakrystii.
 13. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – „Bóg nas stworzył wolnymi” – wywiad z Wojciechem Cejrowskim.

– w Gościu Niedzielnym – „Cierpliwość do proroka” – nowa energia i nowy styl pasterzowania papieża Franciszka.

 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy:
  + Marcina Makowskiego,
  + Andrzeja Kowalskiego
  + Ryszarda Adamskiego – pogrzeb w poniedziałek o 13.00 i
  + Jana Kowalczuka – pogrzeb we wtorek o 13.00.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.