Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedzieli Zwykłej (18.11.2018)

Dzisiaj: 

 • poświęcenie opłatków na stół wigilijny, z którymi panowie organiści w tym tygodniu udadzą się do Opatkowic, Szczytnik i Kowar oraz Proszowic na ulice: Brodzińskiego, Zamkowa, Zacisze, Zielona, Kopernika, Okulickiego, Jagiełły i Mieszkowskiego oraz blok nr 67 przy ul. 3 Maja. Siostry natomiast udadzą się do Stogniowic, Górki Stogniowskiej i Szklanej. Prosimy o życzliwe przyjęcie, a składana ofiara jest wyrazem wdzięczności za ich posługę w parafii.
 • z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, w dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele 2. Światowy Dzień Ubogich.Koniecznym jest – pisze Papież w Orędziu na ten Dzień – aby ubodzy doświadczyli obecności braci i sióstr, którzy się o nich troszczą, a otwierając drzwi serca i życia dadzą odczuć, że są przyjaciółmi i rodziną”. Informujemy, że każdego miesiąca ofiary ze skarbony „Chleb św. Antoniego” są przekazywane na cele dobroczynne placówce CARITAS. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 • o godz. 12.15 Centrum Kultury i Wypoczynku teatrzyk dla dzieci pt. „Lodowa kraina”.
 • słowo Boże głosi ks. Adrian Stępień.

W tym tygodniu:

 1. W sobotę przed Uroczystością Chrystusa Króla o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia: pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka, kalendarze misyjne i rolnicze na 2019 r. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 3. Na wypominki składamy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W najbliższą niedzielę:

 • z racji św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej o godz. 11.00 modlimy się w intencji panów organistów, scholii dziecięcej i młodzieżowej, a o godz. 18.00 w intencji chóru parafialnego. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do śpiewu. Próby i spotkanie scholi dziecięcej w środy o 18.45, chóru w czwartki o 19.00, a scholii młodzieżowej w piątki o 18.00.
 1. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Pod biało-czerwonym sztandarem. Polacy świętowali 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

– w Gościu Niedzielnym – Nieplanowane „dzieci” czyli o zaskakujących inicjatywach w Kościele, które są owocem działania Ducha.

 1. Wspominamy:
  – we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego.
  – w środę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
  – w czwartek – św. Cecylię
  – w sobotę – świętych Męczenników Wietnamskich       

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Wandę Bednarz, Helenę Kopeć, Leszka Nogę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.