Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Zwykła (10.02.2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA

10 lutego 2019

 

      Dzisiaj:

 • porady prawne od 12.30 – 15.00 w domu parafialnym. Wejście od ul. 3 Maja.
 • prosimy o uzupełnianie intencji mszalnych do wcześniej zgłoszonych rezerwacji. Należy uzupełnić za kogo, w jakiej intencji ma być odprawiona Msza św.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek 11 lutego za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes polecamy chorych i tych, którzy się chorymi opiekują. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 2. We wtorek 12 lutego modlimy się w nowennie za przyczyną bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. Spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Rozpoczęliśmy zapisy na parafialną pielgrzymkę do najważniejszych sanktuariów Europy. Zwiedzimy m.in. Mediolan we Włoszech , La Salette –we francuskich Alpach; miejsce objawień Matki Bożej dwojgu dzieciom Melanii i Maksyminowi; światowej sławy miejsce objawień Matki Bożej  św. Bernadecie  w Lourdes we Francji –jutro obchodzimy Dzień Chorych, który ma swoje  źródła właśnie w Lourdes, gdzie zarejestrowano setki uzdrowień; następnie odwiedzimy stolicę Hiszpanii –Madryt; kolejne ważne sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat w Katalonii oraz Barcelonę z jej zabytkami, a szczególnie monumentalną Bazyliką Sagrada Familia. Będzie całodniowy czas na odpoczynek i plażowanie na wybrzeżu w okolicach Barcelony. Powrót przez Monako i Monte Carlo. Szczegółowy plan można zabrać z zakrystii. Jest on również wywieszony w gablotach i dostępny na stronie internetowej parafii. Wszelkich informacji na temat wyjazdu udziela ks. Tomasz. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian!
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii lub w sklepiku w dzwonnicy.
 6. Wspominany:
  – w czwartek świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy
 7. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Andrzeja Biernackiego, Janinę Nowak, Mariannę Łakomską, Jana Plutę, Martę Zbieżek, Jadwigę Moliszewską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.