Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła (17.02.2019)

      Dzisiaj:

  • ks. bp Jan Piotrowski zwraca się do młodych, by w duchu troski o rozwój swojej wiary kształtowali relację z Panem Bogiem i z Kościołem poprzez wspólną modlitwę, rekolekcje i dni skupienia prowadzone przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. „W Stowarzyszeniu znajdziecie wielu przyjaciół, a przede wszystkim Jezusa Chrystusa”.
  • o godz. 12.15 w Domu Kultury w Proszowicach teatrzyk dla dzieci pt. „Legenda o Popielu i myszach”.
  • dobiegają końca zapisy na parafialną pielgrzymkę do najważniejszych sanktuariów Europy. Zwiedzimy m.in. Mediolan we Włoszech , La Salette –we francuskich Alpach; miejsce objawień Matki Bożej św. Bernadecie w Lourdes we Francji; następnie odwiedzimy stolicę Hiszpanii –Madryt; kolejne ważne sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat w Katalonii oraz Barcelonę z jej zabytkami, a szczególnie monumentalną Bazyliką Sagrada Familia. Powrót przez Monako i Monte Carlo. Szczegółowy plan można zabrać z zakrystii. Jest on również wywieszony w gablotach i dostępny na stronie internetowej parafii. Wszelkich informacji na temat wyjazdu udziela ks. Tomasz. Zapisy w zakrystii. Ostatnie wolne miejsca!

 

 1. W czwartek 28 lutego w SP nr 2 o godz. 17.00 odbędą się warsztaty antysmogowe dla społeczności lokalnej, które poprowadzi specjalista z Polskiego Alarmu Antysmogowego.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka: „Miłujcie się” oraz nowy dwumiesięcznik „Królowa Różańca Świętego”, dla dzieci „Promyk Dobra”.
 3. W prasie katolickiej – w “Niedzieli”: Manifest wiary – kard. Müller ostrzega przed końcową próbą Kościoła. – w “Gościu Niedzielnym”: Dlaczego warto się modlić? Laicyzacja zaczyna się tam, gdzie człowiek porzuca modlitwę oraz Ścigany – Bóg nienawidzi grzechu, ale kocha grzesznika. W jaki sposób oddzielić grzech od uwikłanego w niego grzesznika?
 4. Wspominany:- w piątek święto katedry św.  Piotra  Apostoła – w sobotę św. Polikarpa.
 5. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zbigniewa Mamczarskiego, Tadeusza Panka, Adelajdę Ryńca, której pogrzeb we wtorek o godz. 14.30, Piotra Grelę, którego pogrzeb w środę o godz. 13.00, Mariana Kwietnia, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 w Klimontowie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.