Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedzieli Wielkanocnej (12.05.2019)

Dzisiaj:

 • dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza przeznaczony na prace konserwatorskie obrazu MB Łaskawej z kaplicy św. Trójcy.
 • dziękujemy ks. Norbertowi, s. Elżbiecie, s. Sebastianie oraz rodzicom za przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej.
 • modlimy się za naszą parafię za przyczyną bł. księdza Józefa Pawłowskiego.
 • rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania dla Służby Bożej w Kościele.
 • obrzęd poświęcenia pól, modlitwy o deszcz, dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 16.00; Kowary, Górka Jaklińska, Szczytniki, Makocice, Gniazdowice. Prosimy o pojazdy na godz. 15.45.

W tym tygodniu:

 1. Jutro 13 maja o godz. 19.00 Msza św. i Nabożeństwo fatimskie – zapraszamy ze światłem. Oprawę liturgiczną podejmują mieszkańcy ul. 3 Maja.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.
 3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie oraz w niedziele i święta o godz. 17.30.  Jutro wyjątkowo podczas Nabożeństwa fatimskiego o godz. 19.00.

Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu szczególnie:

 • we wtorek o 19.30 w Szklanej
 • w środę o 19.30 w Makocicach
 • w czwartek o 19.30 w Szczytnikach
 • w sobotę o 00 w Kowarach

W najbliższą niedzielę:

 • podczas Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji druhów strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu proszowickiego.
 1. Obrzęd poświęcenia pól, modlitwy o deszcz, dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 16.00: Stogniowice, Górka Stogniowska, Opatkowice, Łaganów. Prosimy o pojazdy na godz. 15.45.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 18 maja br. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy wraz z zaliczką 20 zł. wyjazd o godz. 6.30 z Rynku.
 3. Rocznica I Komunii św. 26 maja o godz. 11.00.
 4. Spotkanie młodzieży na Lednicy odbędzie się 1 czerwca pod hasłem „Ty wiesz, że Cię kocham”. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Informacje u s. Tarsycji.
 5. Jeśli wśród bliskich lub sąsiadów mamy kogoś, kto z powodu niepełnosprawności, wieku, złego stanu zdrowia czy podeszłego wieku jest osobą niesamodzielną i potrzebuje wsparcia to można tę osobę zgłosić do projektu „Małopolski Tele-Anioł”. Szczegółowe informacje dostępne są w biurze projektu – Zespół Placówek Caritas w Proszowicach ul. Kolejowa 4, pok. nr 1, I piętro.
 6. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Fatimski zestaw ratunkowy.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Papieska pielgrzymka pokoju i braterstwa do Bułgarii.
 7. Wspominamy:
  – we wtorek św. Macieja, Apostoła
  – w czwartek św. Andrzeja Bobolę

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Grzegorza Wawrzenia, Danutę Irzyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.