INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW UDAJĄCYCH SIĘ NA PIELGRZYMKĘ DO SANKTUARIÓW EUROPY

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW UDAJĄCYCH SIE NA PIELGRZYMKĘ DO SANKTUARIÓW EUROPY

 • Zbiórka na rynku w Proszowicach przed kościołem dnia 24 czerwca (pn) o godz. 23.30. Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Czech, Austrii i Włoch o godz. 24.00. Dłuższy postój na posiłek we własnym zakresie planowany jest w ciągu dnia w Austrii.

W autokarze, w ciągu dnia będą rozdawane materiały informacyjne (identyfikatory, chusty dla każdego, słuchawki tour guide, śpiewniki,  itd.)

Osoby, które muszą zażywać regularne leki powinny je mieć przy sobie w bagażu podręcznym.

 • Bagaż podręczny, który będziecie Państwo mieli ze sobą w autokarze musi zmieścić na półkach lub pod siedzeniem. Nie ma możliwości układania bagażu na przejściu w autokarze – dlatego musi być racjonalnej wielkości.

Prosimy przemyśleć co będzie Państwu potrzebne na drogę  (woda, jedzenie – na cały 1 dzień podróży,  leki, aparat, poduszka itd.) i mieć to ze sobą w autokarze. Z racji bezpieczeństwa nie ma możliwości otwierania luków bagażowych na parkingach, postojach – chyba że jest to jakaś awaryjna sytuacja.

 • Prosimy pamiętać o kwocie 70 EURO, która będzie zbierana podczas wyjazdu pierwszego dnia w autokarze przez pilota  (na przewodników lokalnych, opłaty turystyczne, drogowe, parkingi, ewentualne bilety komunikacji miejskiej lub opłaty związane z wjazdami autokaru do miast oraz  bilety wstępu).     
 • Dla własnego bezpieczeństwa prosimy o wykonanie kserokopii dokumentu na który przekraczane będą granice (dowód lub paszport) i umieszczenie kserokopii w dużym bagażu, który będzie w luku bagażowym, będzie to pomocne w przypadku zgubienia lub kradzieży dokumentów. Dokumenty właściwe prosimy mieć w bagażu podręcznym, przy sobie. Dokument lepiej, aby nie był  w portfelu, lepiej w jakiejś kieszonce w  torebce itp. To samo dotyczy większej ilości gotówki, prosimy uprzejmie nie mieć wszystkiego w jednym miejscu, danego dnia zabierać tyle, ile w ciągu dnia planują Państwo wydać.
 • Obowiązkowo każdy z pielgrzymów powinien mieć płaszcz przeciwdeszczowy (jeden lub dwa) na wypadek gdyby pojawiły się deszcze. Lekkie, letnie ubranie. Coś cieplejszego na wieczory i przejazd nocny w autokarze. Prosimy nie zabierać parasoli – w tłumie parasol tylko przeszkadza. Poza tym kiedy mają Państwo zajęte ręce parasolem nie można pilnować aparatów, torebek, itd.
 • BUTY: przynajmniej 2 pary. Jedne lekkie na dobrą pogodę, drugie zakryte na wypadek deszczu oraz klapki na plaże.
 • Ubezpieczenie: na czas trwania pielgrzymki od momentu wejścia do autokaru, aż do powrotu i wyjścia z autokaru obowiązuje Państwa ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków ), KL (Koszty leczenia ), a także jesteście Państwo objęci TFG – Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym.

Indywidualnie wg uznania można wyrobić sobie kartę EKUZ – Europejskiego Ubezpieczenia w NFZ.

 • Prosimy pamiętać o stosownych strojach w miejscach, które będziemy odwiedzać  – w szczególności w świątyniach (zakryte ramiona, itd).
 • Prosimy również pamiętać, iż jedzenie  różni się znacznie od naszego, i na to nie ma się wpływu. Zamówiliśmy dla Państwa wzmocnione śniadania o ser i szynkę. Napoje – poza wodą, do obiadokolacji są dodatkowo płatne.
 • Pamiętamy również o nakryciu głowy, ręczniku kąpielowym na czas plażowania i stroju kąpielowym. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni krem z filtrem.
 • Przyjazd do 1 -go hotelu we wtorek, do miejscowości Osio Sotto w okolicach Mediolanu   godz.  20.00. Obiadokolacja i nocleg.
 • Kawa, herbata dla uczestników  będzie  gratis na postojach.
 • Orientacyjnie powrót do Proszowic 5 lipca w nocy ok. godz.1.30.

Powód:  Remonty na autostradzie w Czechach, częściowe zwężenia w Austrii i objazd we Włoszech.

 

Prośba, by w autokarze zajmować miejsca mniej więcej z osobami, z którymi będą Państwo nocować.

 

Zabieramy ze sobą DOBRY NASTRÓJ i HUMOR!!!

 

 Z Bogiem!

Ks. Tomasz i Organizatorzy