Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedzieli zwykłej (23.06.2019)

Dzisiaj:

 • dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do procesji Bożego Ciała.
 • informujemy, że z powodu awarii sieci wodociągowej w nowej części cmentarza, woda dostępna jest tylko przy kwaterze żołnierzy polskich.
 • o godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna.

W tym tygodniu:

 1. Jutro odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00
  i 18.00. Sumie odpustowej o 11.00 będzie przewodniczył bp Ordynariusz Jan Piotrowski. Podczas wspólnej modlitwy zostanie posłany na misje nasz rodak ks. Maciej Pawłowski.
 2. Również w poniedziałek podczas sumy odpustowej modlimy się w intencji wszystkich Solenizantów, którzy noszą imię: Janina, Jan, Piotr, Paweł. Prosimy o błogosławieństwo dla ks. bpa Piotra Skuchy, księdza proboszcza, dla p. Janiny i dla p. Jana. Po Mszy św. życzenia i cukierki.
 3. W oktawie Bożego Ciała litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna codziennie po Mszy św. wieczornej
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o 18.00. Po jej zakończeniu – przy czwartym ołtarzu – poświęcenie wianków.
 5. Również w czwartek o 19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie ma postu. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 18.00. W tym dniu modlimy się o uświęcenie kapłanów. Jest to święto patronalne członków Straży Honorowej. Msza św. w ich intencji w piątek o godz. 18.00.
 7. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. W tym dniu ofiary na tace są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. W sklepiku w dzwonnicy są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka: „Miłujcie się” oraz nowy dwumiesięcznik „Królowa Różańca Świętego”, dla dzieci „Promyk Dobra”.
 9. Biuro Radia Maryja w dniu 14 lipca organizuje wyjazd na 28. Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o 6.30 z Rynku. Zapisy w dzwonnicy.
 10. Prosimy o uzupełnianie z miesięcznym wyprzedzeniem intencji rezerwacji Mszy św.
 11. Rozpoczynają się wakacje i urlopy – życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i zachowaniu Bożych przykazań.
 12. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice organizuje 30 czerwca wycieczkę rowerową „Szlakiem kościołów”. Szczegóły na plakatach.
 13. „Podaruj kropelkę siebie” w Ostrowie podczas festiwalu „Ogród pełen lawendy” w dniach 29-30 czerwca dzień dawcy szpiku. Szczegóły na plakatach.
 14. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Zamiast narzekać (na kapłanów) – pomódl się.

– w “Gościu Niedzielnym”: Niekochane ojcostwo. Tatusiowie nie mają czasu dla dzieci? Każdy człowiek ma czas na to, co kocha.

15. Wspominamy:

–  w poniedziałek  uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w sobotę świętych Apostołów Piotra i Pawła

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

16. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: + Władysława Motłocha, Andrzeja Rozmarynowskiego, Wojciecha Tokarza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…