Pielgrzymka Izrael – Synaj

Pielgrzymka do Ziemi Świętej z Synajem Szlakiem biblijnym od Mojżesza po Jerozolimę – 8 dni z parafii Proszowice Termin:                   01 – 08.02.2020r. Jerozolima – Betlejem – Nazaret – Kana Galilejska – Jezioro Galilejskie – Tabgha– Taba – Synaj – Morze Martwe

1 DZIEŃ KATOWICE – IZRAEL Zbiórka na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

• 2 DZIEŃ NAZARET – KANA GALILEJSKA Śniadanie. Przejazd do Banias – spacer wśród źródeł Jordanu. Wizyta w Kościele św. Piotra. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP w Nazarecie. Nazaret – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

• 3 DZIEŃ BETLEJEM – JORDAN – JERYCHO Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek, sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Przejazd na Pustynię Judzką, wizyta w Kaser El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Jezusa. Przejazd do Jerycha na pole widokowe na Górę Kuszenia oraz obok sykomory Zacheusza. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.

• DZIEŃ 4 EIN GEDI – MASADA – MORZE MARTWE – TABA Śniadanie. Przejazd do rezerwatu przyrody Ein Gedi. Przejazd w kierunku Pustyni Judzkiej na Masadę. Wjazd kolejką linową i zwiedzanie jednej z 3 największych twierdz Heroda Wielkiego, Masada miała uchodzić za twierdzę nie do zdobycia, podziwianie przepięknych widoków depresji Morza Martwego oraz pustyni. Przejazd do Ein Boqeq na kąpiel w Morzu Martwym – czas wolny około 1,5 godziny. Przejazd pustynią Negev do granicy izraelsko-egipskiej w Tabie, piesza odprawa paszportowo-bagażowa. Przejazd do Santa Catarina na półwyspie Synaj. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

• DZIEŃ 5 GÓRA SYNAJ – TABA Ok. 02.00 wyjazd na Górę Synaj (bibl. Horeb) 2285 m. n.p.m. – gdzie Mojżesz otrzymał tablice przykazań. Wejście na górę (ok.3 h). O wschodzie słońca krótka modlitwa na szczycie i zejście. Zwiedzanie najstarszego chrześcijańskiego klasztoru – Św. Katarzyny. Wg biblii tu dokonało się objawienie Boga w postaci gorejącego krzewu, który do dzisiaj znajduje się na terenie klasztoru. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd na granicę egipsko-izraelską, piesza odprawa paszportowo-bagażowa. Przejazd do hotelu w Betlejem na odpoczynek, zakwaterowanie kolację oraz nocleg.

• DZIEŃ 6 JEROZOLIMA Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Następnie nawiedzimy Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Przejście na punkt widokowy, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić Kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też Wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego, w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

• DZIEŃ 7 JEROZOLIMA Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana, do Kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy, na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim. To olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

• DZIEŃ 8 TEL AWIW – KATOWICE Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: Ok. 3360 PLN + 120 USD (przy grupie ok. 45 os.) CENA ZAWIERA:

• Bilet lotniczy na trasie Katowice-Izrael-Katowice, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny

• Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)

• Zakwaterowanie (7 noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** – zgodnie z programem wycieczki

• Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje

• Przewodnika z jęz. polskim

• Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€, OC – 50,000 €

CENA NIE ZAWIERA:

• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie • Kosztów realizacji programu płatnych na miejscu u lokalnego kontrahenta: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli. Płatne w dolarach na miejscu.

• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 2,80 % wartości imprezy lub 5,60% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe). Składki na TFG 13 zł/os. ZAPRASZAMY!!!

Pojedź z nami i postaw swe stopy na Ziemi Zbawiciela, zobacz najważniejsze miejsca dla naszej wiary. Zgłoszenia do połowy października w kancelarii parafialnej u ks. Tomasza.