Ogłoszenia duszpasterskie XXVII niedzieli zwykłej (06.10.2019)

• Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków Wspólnoty „Gaudete”.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na prace remontowe
  • podczas Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieciom klas trzecich Szkoły Podstawowej.
  • Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na „Piknik Jesienny” w Gniazdowicach.
  • na Rynku wydarzenie plenerowe pn. Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich – zaprasza Marszałek Województwa Małopolskiego.
  • o godz. 12.15 w Domu Kultury teatrzyk dla dzieci.

1. W poniedziałek godz. 19.00 w kościele będzie Seminarium Odnowy Wiary – zapraszamy.
  2. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ. W tym roku poznajemy sylwetki Patronów Straży Honorowej.

• Słowo Boże wygłosi ks. prof. Tomasz Siemieniec, biblista.
  • ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową ulicami miasta. Msza św.
    o godzinie 18.00, po niej procesja różańcowa. O przygotowanie liturgii prosimymieszkańców ulic: Krakowska, Mieszkowskiego, Armii Kraków, Głowackiego, Rynek, Kilińskiego, Parkowa, Kopernika, Okulickiego. Ochotniczą Straż Pożarną z terenu parafii prosimy o trzymanie straży
    w czasie nabożeństwa oraz niesienie Figury Matki Bożej.
  • obchodzimy 19. Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”Młodzież z Wolontariatu będzie kwestować na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia oraz rozprowadzać kremówki. Pozyskane środki będą przeznaczone na formację młodzieży.`
  • bezpłatne porady prawne w domu parafialnym od 12.30 – 15.00. Wejście od ul. 3 Maja.
  • Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego rozpoczyna w październiku bieżącego roku Rok Dziękczynienia za 800 lat pobytu w Polsce. Z tej okazji Zgromadzenie przygotowało wystawę prezentowaną w parafiach, w których Zgromadzenie pełni swoją posługę. Wystawę w naszej parafii będzie można obejrzeć od przyszłej niedzieli przez 2 tygodnie. Zachęcamy przy tej okazji do dziękczynienia i modlitwy za Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, które w naszej parafii posługuje od 90 lat.
  • 19 października organizowany jest wyjazd do Sanktuarium w Dębowcu (polskie La Salette) i do pustelni św. Jana z Dukli. Będzie też możliwość przejścia szlakiem na wieżę widokową. Zapisy
    w zakrystii, szczegółowe informacje u s. Tarsycji.
  • W dniach 19 – 20 października organizowana jest pielgrzymka pracowników szpitala do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy i informacje u ks. Tadeusza, kapelana.
  • Rozpoczęły się zapisy na pielgrzymkę organizowaną z naszej parafii do Ziemi Świętej wraz z Górą Synajw dniach od 1 do 8 lutego 2020 r. Plan wyjazdu można zabrać z zakrystii. Zapisy i informacje
    u ks. Tomasza w kancelarii.
  • Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnicze i misyjne na 2020 r.
  • Rezerwacje intencji Mszy św. na 2020 r. będą przyjmowane w kancelarii parafialnej
    od wtorku 8 października. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 8.00 – 9.00 i od 16.00 do 18.00.
  • W prasie katolickiej m. in.:

– w “Niedzieli”: Taki zwykły, że aż święty (o. Wenanty Katarzyniec, franciszkanin z Galicji).

– w “Gościu Niedzielnym”: Modlitwy jak z procy. Nikt nie odmawia różańca samotnie. Obok jest Maryja.

• Wspominamy:

– w poniedziałek Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

– w środę bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: +  Władysława Nowaka, Weronikę Śpiewak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…