Ogłoszenia duszpasterskie III niedzieli zwykłej (26.01.2020)

• na prośbę Papieża Franciszka przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Słuchanie i czytanie Słowa Bożego jest darem, jest dobrem, które oświeca szlak naszego życia. Zachęcamy i prosimy, aby dzisiaj w domu, w rodzinie otworzyć księgę Pisma Świętego i przeczytać jeden rozdział;
  • obchodzimy także 67 Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się za chorych i opiekujących się nimi;
  • o godz. 18.00 kolęduje z nami, a po Mszy św.  wystąpi z koncertem chór gminny „GAUDIUM”
    z Kłaja wraz grupą wokalno – aktorską AGT z Rudna Dolnego;
  • przypada 486 rocznica śmierci Rafała z Proszowic, który zmarł w opinii świętości 26 stycznia 1534 r. w Warcie. Bezpośrednio po śmierci rozpoczął się kult świątobliwego Zakonnika. Dnia 11 listopada 1640 roku arcybiskup gnieźnieński Jan Lipiński, prymas Polski dokonał podniesienia relikwii Sługi Bożego Rafała nazywając Go Błogosławionym. Umieścił je w ozdobnym marmurowym sarkofagu w kościele klasztornym w Warcie.  Pragniemy modlić się w każdy czwartek o rychłą beatyfikację i kanonizację naszego Orędownika przed Bogiem.

1. W tym tygodniu będzie pierwsza sobota i niedziela miesiąca lutego:
  2. w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP,
  3. również w sobotę 1 lutego początek pielgrzymki parafialnej do Ziemi Świętej. Zbiórka uczestników na rynku przed kościołem o godz. 4.30 (rano), pakowanie bagaży i wyjazd na lotnisko o godz. 5.00.  Odlot z Katowic o godz. 10.10. Prosimy o modlitwę za szczęśliwy przebieg pielgrzymki i zapewniamy o niej w świętych miejscach;
  4. w związku z feriami i wyjazdem księży odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią Świętą będą w sobotę 8 lutego od godz. 9.00; ks. Tomasz odwiedzi chorych w poniedziałek 10 lutego.
  5. W czwartek o 19.00 w Domu Parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  6. Pobłogosławienie świec dla dzieci komunijnych – po feriach w dwóch grupach 11 i 12 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Plan kolędy:
  8. w poniedziałek 27 stycznia od godz. 15.00 ul. 3 Maja;
  9. we wtorek 28 stycznia od godz. 15.00 ul. Kościuszki i Dębowiec;
  10. rodziny czy osoby, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym czasie, a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane na prace remontowe.

• Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
  • o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
  • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
  • W prasie katolickiej
    – w “Niedzieli”: Słów kilka o religijności Polaków.
     – w “Gościu Niedzielnym”: Bez znajomości ani rusz. Chodzi o znajomość Pisma Świętego.
  • Wspominany:

– w poniedziałek bł. Jerzego Matulewicza,
– we wtorek  św. Tomasza z Akwinu,

• w piątek św. Jana Bosko.

• Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zofię Kapłon, Jacka Nowaka, którego pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.