Ogłoszenia parafialne niedzieli Ofiarowania Pańskiego (02.02.2020)

Dzisiaj

 • obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego;
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe i na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych naszej diecezji;
 • Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Złożone ofiary pozwoliły spłacić zadłużenie wobec prac już zrealizowanych oraz zabezpieczyć wkład własny parafii do złożonych wniosków w roku 2020. Podsumowanie za rok 2019 – w przyszłą niedzielę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i otwartość z jaką nieustannie się spotykamy. Życzymy, aby Jezus Chrystus każdego dnia wam błogosławił.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek 04 lutego podczas nowenny do św. Józefa i we Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiarodawców, rodzin które przygotowywały posiłek dla pielgrzymów tarnowskich oraz w intencji naszej Ojczyzny.
 2. W każdy czwartek modlimy się o rychłą beatyfikację i kanonizację o. Rafała z Proszowic.
 3. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek i piątek lutego:
  1. w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00
  1. w piątek spowiedź podczas Mszy św.
  2. o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 4. W sobotę 8 lutego od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. miesięczną;ks. Tomasz odwiedzi chorych w poniedziałek 10 lutego.
 5. Pobłogosławienie świec dla dzieci komunijnych – po feriach w dwóch grupach 11 i 12 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach koło Kielc organizowany jest w dniach 28 lutego -1 marca br. „Weekend z lectio divina”: Jezusowe znaki w Ewangelii Janowej. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną ożywić swoją wiarę poprzez rozważanie słowa Bożego. Spotkanie prowadzi ks. Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach. Szczegóły i dane kontaktowe na plakacie w gablocie oraz na stronie diecezji.
 7. W prasie katolickiej
  – w “Niedzieli”: Komu można odmówić Komunii św.?
   – w “Gościu Niedzielnym”: Naród obłoku. Bp Jacek Kiciński mówi o istocie i różnych formach życia konsekrowanego oraz kryzysach powołanych.
 8. Wspominany:

– w środę św. Agatę;
– w czwartek św. męczenników Pawła Mikę i towarzyszy.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jacka Nowaka, Katarzynę Dzikowską, Leszka Kopcia, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00, Annę Zwolińską- Ćwikła, której pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.