Ogłoszenia parafialne VII Niedzieli zwykłej (23.02.2020)

W tym tygodniu:

1. Środa Popielcowa, rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Wszystkich obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia do trzech posiłków w ciągu dnia. Msze św. o godz. 6.30, 9.30, 16.00, 18.00. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.

2. Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży i tych, którzy później kończą pracę.

3. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele o godz. 17.15.

W najbliższą niedzielę:

• Adoracja Najświętszego Sakramentu;

• o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;

• ofiary na tace złożymy na prace remontowe.

4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka: „Miłujcie się” oraz nowy dwumiesięcznik „Królowa Różańca Świętego”, dla dzieci „Promyk Dobra”.

5. We wtorek po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Róż Różańcowych w domu parafialnym.

6. W czwartek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna w domu parafialnym.

7. Katechezy przedmałżeńskie będą prowadzone w niedziele wielkiego postu od 01 marca – 05 kwietnia w godz. 16.00-17.30 w domu parafialnym. Świadectwo ukończenia katechezy jest wymagane do zawarcia sakramentu małżeństwa. Odpowiedzialny ks. Tomasz. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do środy popielcowej włącznie. Ilość miejsc ograniczona.

8. W prasie katolickiej – w “Niedzieli”: Jan Paweł II – doktor Kościoła i patron Europy.

– w “Gościu Niedzielnym”: Wielki post i wielki pot. Nikogo dziś nie dziwi widok ludzi dbających o ciało. Kiedy ktoś dba o duszę, zdziwienie jest powszechne. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Henrykę Pióro, Wiesława Rokosza, Kazimierza Kubackiego, Adama Górzyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.