Ogłoszenia parafialne I niedzieli Wielkiego Postu (01.03.2020)

• ks. bp Ordynariusz zwraca się do nas słowami: „Drodzy Diecezjanie! Kardynał Stefan Wyszyński, jeden z największych apostołów trzeźwości mówił: „pijaństwo jest jedną z przyczyn, która rozpoczyna łańcuch zła, niekończący się szereg grzechów i obrazy Bożej”. Dla powstrzymania tej wady narodowej potrzebna jest nasza abstynencja oraz zdobywanie wiedzy na temat choroby alkoholowej i skutecznego leczenia. Kończy się tegoroczny Tydzień Modlitw o Trzeźwość  Narodu, ale nie kończy się nasza troska o innych. Tę ważną sprawę trzeźwości Polaków zawierzam Waszej wielkopostnej modlitwie. Z darem pasterskiego błogosławieństwa” – Wasz Biskup Jan Piotrowski.
  • dzisiaj również Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski apeluje do zdroworozsądkowego podejścia do sprawy związanej z koronawirusem, zachowania higieny na czele z systematycznym myciem rąk, a w razie zauważenia niepokojących objawów podobnych do grypowych poddać się leczeniu, by nie dopuścić do powikłań. Pełna treść informacji w gablocie i na stronie parafii.
  • o godz. 16.00 początek katechez przedmałżeńskich. Odpowiedzialny ks. Tomasz;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Przewodniczy ks. Norbert;
  • Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe;
  • Komitet Społeczny Pomocy Michałowi dziękuje wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie finansowe. Podczas kwesty 16 lutego zebrana została kwota w wysokości 4724,04 zł;
  • na stopniu ołtarza św. Anny są do zabrania skarbonki wielkopostne Caritas. Skarbonki złożymy w kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego;

1. W poniedziałek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Św. o godz. 19.00. Wejście od strony zakrystii.
  2. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego w każdy wtorek o godz. 17.30 zapraszają do zakonnej kaplicy na Koronkę ku czci Ducha Świętego. Zatem Koronka nie w poniedziałek lecz we wtorek.
  3. We wtorek 03 marca podczas nowenny do św. Józefa i we Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiarodawców, rodzin które przygotowywały posiłek dla pielgrzymów tarnowskich oraz w intencji naszej Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota marca:
    * w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00;
    * w piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.00;
    * w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
    * w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP;
    * chorych odwiedzą kapłani w sobotę od godz. 9.00.
  5. Droga Krzyżowa w piątek:
    * o godz. 16.00 dla dzieci;
    * o 17.00 dla dorosłych;
    * o 19.00 dla młodzieży i tych, którzy później kończą pracę.
  6. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się Księga Trzeźwości, w której można zapisać intencję w trosce o trzeźwość swoją i swoich bliskich, podejmując abstynencję od napojów alkoholowych.
  7. W prasie katolickiej
    – w “Niedzieli”: – Bogactwo wielu lat. Seniorzy są dla Kościoła skarbem.
     – w “Gościu Niedzielnym”: Sidła Kusego. W walce z pokusą konieczna jest pokora.
  8.  Wspominamy:
    – środę św. Kazimierza Królewicza.

• Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisława Krostę, Leokadię Skalską, Beatę Olender-Miodowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.