Ogłoszenia parafialne II niedzieli Wielkiego Postu (08.03.2020)

Dzisiaj:

 • w Polsce obchodzimy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami;
 • Tu jest twoje miejsce, tu masz swój ciasny, ale własny kąt. Tu jest twoje miejsce, tu jest twój dom” – śpiewał Andrzej Cierniewski. O tym miejscu, o jego ulicach książka p. Henryka Pomykalskiego „Historia proszowskich ulic” do nabycia w zakrystii i w sklepiku w dzwonnicy;
 • o godz. 16.00 katechezy przedmałżeńskie. Odpowiedzialny ks. Tomasz;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Przewodniczy ks. Norbert.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Adorację uwielbienia po Mszy św. wieczornej.
 2. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.
 3. Od dzisiaj do soboty włącznie w kaplicy szpitalnej można oddać cześć relikwiom bł. Hanny Chrzanowskiej, wspaniałej i wielkiego serca pielęgniarce, beatyfikowanej w Krakowie w 2018 r. Przez jej wstawiennictwo i za jej przyczyną modlimy się w intencjach chorych, cierpiących oraz w intencjach personelu medycznego naszego szpitala.
 4. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego w każdy wtorek o godz. 17.30 zapraszają do zakonnej kaplicy na Koronkę ku czci Ducha Świętego.
 5. Droga Krzyżowa w piątek:
  * o godz. 16.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami;
  * o 17.00 dla dorosłych;
  * o 19.00 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i tych, którzy później kończą pracę.

W najbliższą niedzielę:

 • w ramach akcji „Pola nadziei”, przedstawiciele hospicjum w Miechowie będą kwestować przy wyjściu z kościoła na rzecz działalności ośrodka, z którego niejednokrotnie korzystają nasi bliscy;
  • zachęcamy przy tej okazji do przekazania jednego procenta podatku na Caritas Diecezji Kieleckiej, która prowadzi dzieła miłosierdzia: hospicja, domy opieki, wspiera starszych i niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje o tej formie wsparcia znajdziemy na plakatach i ulotkach.
 1. Towarzystwo Turystyki Regionalnej oraz Burmistrz GiM Proszowice zaprasza w niedzielę 22 marca na wycieczkę po naszym mieście. Początek o godz. 9.50 na Rynku. Szczegóły na plakatach.
 2. W niedzielę – 7 czerwca organizowana będzie z dekanatu pielgrzymka do Warszawy na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy w zakrystii celem zamówienia biletów wejściowych.
 3. W sklepiku do nabycia kartki wielkanocne, pamiątki do chrztu i ślubu. Ofiary przeznaczone są na Radio Maryja;
 4. W prasie katolickiej
  – w “Niedzieli”: „Od epidemii wybaw nas, Panie. Dlaczego mało kto modli się o ratunek przed epidemią?” oraz „Ślepcy, czyli otwórz oczy – relacja z Proszowic”.
   – w “Gościu Niedzielnym”: „Moniki – siła matczynej modlitwy”.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.