Ogłoszenia parafialne IV Niedzieli Wielkanocnej (03.05.2020)

Dzisiaj:                                                                                                                                            

 • zachęcamy, by jako formę świadectwa wiary wysłać zdjęcie Waszych domowych ołtarzyków na adres mailowy naszej parafii: parafia@proszowice.pl, gdzie jest utworzona galeria zdjęć – świadectwo wspólnoty wiary i duchowej mocy.
 • Biuro Radia Maryja zaprasza w każdą niedzielę do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy w godzinach od 9.00 – 11.00. Do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka, m.in. „Niedziela’, „Gość Niedzielny”. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.30. Zadbajmy też o przydrożne kapliczki. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach zachowując przepisy sanitarne. W tym tygodniu szczególnie o godz. 19.30: w poniedziałek w Gniazdowicach; we wtorek w Makocicach; w środę w Kowarach; w czwartek w Górce Stogniowskiej; w piątek w Stogniowicach; w sobotę w Szczytnikach.
 2. W poniedziałek z okazji Święta Patronalnego św. Floriana podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji druhów strażaków Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej naszej parafii, gminy i powiatu o Boże błogosławieństwo dla nich i ich rodzin. W tym samym dniu o godz. 20.30 – jak każdego dnia – modlitwa różańcowa w intencji strażaków, transmitowana na stronie naszej parafii.
 3. We wtorek 05 maja podczas nowenny do św. Józefa i we Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiarodawców, rodzin które przygotowują posiłek dla pielgrzymów tarnowskich oraz w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca maja:
  * Jerycho Różańcowe od godz. 17.00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy i spowiedzi każdego dnia od godz. 8.00 – 9.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00. Po Adoracji jest udzielana Komunia święta.
 6. Sprawy pilne i konieczne ustalamy telefonicznie pod numerem: 516-296-309.
 7. Prosimy o uzupełnianie intencji mszalnych do zgłoszonych wcześniej rezerwacji.
 8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła – dziękujemy za życzliwość i zrozumienie związane z piątym przykazaniem kościelnym, aby troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła.
 9. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów. Msze święte będą miały miejsce w kościele parafialnym o określonej godzinie. Sam obrzęd poświęcenia pól będzie o godz. 16.00 w stałych miejscach. Zachowujemy przepisy sanitarne. I tak w najbliższą niedzielę Msza św.:
  * o godz. 9.30 w intencji mieszkańców: Szklanej i Szczytnik;
  * o godz. 11.00 w intencji mieszkańców Jazdowiczek i Białego Krzyża oraz ulic przyległych: Wolności, Wiślanej, św. Trójcy;
  * o godz. 12.30 w intencji mieszkańców ul. Leśnej i ulic przyległych: Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Szpitalnej i Słonecznej.
 10. Wspominamy:
  – w poniedziałek św. Floriana, męczennika;
  – w środę św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
  – w czwartek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej;
  – w piątek św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – Patrona Polski i naszej diecezji.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Franciszka Skocza, którego pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.