Ogłoszenia parafialne XI niedzieli zwykłej (14.06.2020)

Dzisiaj:

 • podczas Mszy św. o godz. 12.30 bp Piotr Skucha obchodzi jubileusz 50 lecia kapłaństwa. W te uroczystości wpisuje się 25 lecie kapłaństwa ks. proboszcza, Jana Zwierzchowskiego. Módlmy się w intencji jubilatów;
 • Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na prace remontowe.

W tym tygodniu:

 1. W Oktawie Bożego Ciała Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła z modlitwą Litanii do Serca Pana Jezusa;
 2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz.18.00. Po jej zakończeniu – przy czwartym ołtarzu – poświęcenie wianków; Bóg zapłać Kołom Różańcowym, Odnowie w Duchu Świętym, Straży Honorowej i Radiu Maryja, mieszkańcom ul. Kosynierów i Partyzantów za przygotowanie ołtarzy.
 3. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 19.00 Różaniec z fragmentami homilii św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie przy pomniku Wielkiego Papieża odśpiewamy „Barkę” i Apel Jasnogórski. Nie będzie różańca o 20.30.
 4. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji wynagradzającej za grzechy uczynione wobec Matki Bożej.
 5. W dynamicznie zmieniającej się w tym roku sytuacji I Komunia św. w naszej parafii w trzech terminach: 27 czerwca; 29 sierpnia i 05 września;
  • spotkanie w kościele dla grupy 1. z 27 czerwca w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00;
  • spotkanie w kościele dla grupy 2. z 27 czerwca we wtorek i piątek o godz. 16.00.
 6. Sakrament bierzmowania będzie udzielony przez posługę bpa Jana Piotrowskiego 04 lipca o godz. 10.00 – grupa 1.; o godz. 12.00 – grupa 2. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy we Mszy św. niedzielnej.
 7. W czwartek, w budynku wikariatu, spotkanie informacyjne dla kandydatów do bierzmowania:
  • o godz. 16.00 dla ósmoklasistów ze SP nr 1: klasa 8A i 8B;
  • o godz. 16.30 dla ósmoklasistów ze SP nr 1: klasa 8C i SP2 oraz Szczytniki.
 8. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza w niedzielę 21 czerwca na wycieczkę po naszym mieście. Początek o godz. 9.45 na Rynku. Szczegóły na plakatach.
 9. W prasie katolickiej
  – w “Niedzieli”: Najważniejsze Serce świata – kult Serca Jezusowego.
   – w “Gościu Niedzielnym”: Cuda eucharystyczne.Naprawdę Bóg, naprawdę pokarm.
 10. Wspominamy:
  – w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  – w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jolantę Kupiszewską, Władysława Boguckiego, Zofię Nowak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.