Ogłoszenia parafialne XV niedzieli zwykłej (12.07.2020)

W tym tygodniu:

  1. W poniedziałek 13 lipca o godz. 19.00 nabożeństwo Fatimskie. O oprawę liturgiczną prosimy mieszkańców Kowar i Szczytnik.
  2. W sobotę 18 lipca zapraszamy na trzecie spotkanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. O godz. 19.00 różaniec z fragmentami homilii św. Jana Pawła II z pielgrzymki z 1991 r. Po nabożeństwie, przy pomniku Papieża, odśpiewamy „Barkę” i Apel Jasnogórski.
  3. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki i czwartki w godzinach: od 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 18.00.
  4. W sklepiku w dzwonnicy są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, „Historia Proszowskich ulic”, śpiewnik Jubileuszowy, książka o życiu Czcigodnej Służebnicy Bożej s. Emanueli, prasa katolicka: m.in. nowy numer: „Królowa Różańca Świętego”, „Miłujcie się” oraz dla dzieci „Mały Gość”.
  5. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o Mszy świętej, modlitwie i Bożych przykazaniach. Niech wypoczynkowi towarzyszy rozsądek i świadectwo wiary.
  6. Prosimy nie zaśmiecać przedsionka kościoła makulaturą. PSZOK znajduje się przy ul. Źródlanej 4.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Wspominamy:

– w poniedziałek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

– w środę św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła;

– w czwartek Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marię Czekajską, Irenę Stefańczyk, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.