Ogłoszenia parafialne XXXII niedzieli zwykłej (08.11.2020)

Dzisiaj:

 • Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i modlitwa za prześladowanych chrześcijan;
 • o godz. 9.30 Msza św. za zmarłych mieszkańców Opatkowic;
 • w kaplicy na cmentarzu o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, procesja żałobna z 5. Stacjami, po procesji Msza św. za zmarłych spoczywających na cmentarzu. Wszystkie te czynności spełniamy z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych i rządowych – maseczka i dystans, by nie tworzyć zwartych grup;
 • na wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej;
 • poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W związku z panującą sytuacją poświęcone opłatki możemy nabyć w każdą niedzielę:
  – w sklepiku w dzwonnicy, w zakrystii, w przedsionku pod chórem i przy wejściu do zakrystii;
  – w tygodniu również w kancelarii oraz w domu sióstr.

Proszę, byśmy mieli świadomość tego, że panowie organiści i siostry w znacznej mierze posługują i pracują u nas z ofiar, które są składane przy nabywaniu opłatków. To, że wykonują swoją pracę bardzo rzetelnie i odpowiedzialnie, to wszyscy, którzy uczestniczą w życiu Kościoła i widzą, i słyszą.

W tym tygodniu:

 1. W środę 11 listopada – Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 11.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny i 18.00. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu modlitwy o zgodę, pokój i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny Polski i śpiew Suplikacji.
 2. W środę kancelaria parafialna nieczynna.
 3. W czwartek 12 listopada modlimy się przez wstawiennictwo bł. księdza Józefa Pawłowskiego.
 4. W piątek 13 listopada podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie nowych członków do Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 5. W sobotę 14 listopada od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. W związku z panującą sytuacją Coronavirusa – chorych prosimy potwierdzić w zakrystii lub bezpośrednio u odwiedzających księży do piątku włącznie.
 6. W miesiącu listopadzie za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w intencji Ojca Świętego można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

W najbliższą niedzielę:

 • z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka będzie obchodzony w Kościele 4. Światowy Dzień Ubogich. Przypominamy, że każdego miesiąca ofiary ze skarbony: „Chleb św. Antoniego” są przekazywane na cele dobroczynne placówce CARITAS. Natomiast ofiary ze światła wdzięczności przeznaczone są na kwiaty do kościoła oraz na doraźne akcje pomocowe. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  7. W prasie katolickiej:
  – w “Gościu niedzielnym”: Chaos w czasach zarazy. Co naprawdę orzekł Trybunał Konstytucyjny?
  – w “Niedzieli”: Błogosławiony Carlo Acutis – święty epoki mediów społecznościowych.
  8. Wspominamy:
  – w poniedziałek rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  – we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  – w środę św. Marcina z Tours, biskupa;
  – w czwartek św. Jozafata, biskupa i męczennika;
  – w piątek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski,

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Józefa Połetka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.