Ogłoszenia parafialne XXXIII niedzieli zwykłej (15.11.2020)

Dzisiaj:

 • obchodzimy 4. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Każdego miesiąca ofiary ze skarbony: „Chleb św. Antoniego” są przekazywane na cele dobroczynne placówce CARITAS. Bóg zapłać ofiarodawcom;
 • poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy nabyć w każdą niedzielę: – w sklepiku w dzwonnicy, w zakrystii, w przedsionku pod chórem i przy wejściu do zakrystii;
  – w tygodniu również w kancelarii oraz w domu sióstr.
  Miejmy świadomość tego, że panowie organiści i siostry w znacznej mierze posługują i pracują u nas z ofiar, które są składane przy nabywaniu opłatków. To, że wykonują swoją pracę bardzo rzetelnie i odpowiedzialnie, to wszyscy, którzy uczestniczą w życiu Kościoła i widzą, i słyszą.

W tym tygodniu:

 1. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się nowenną przed Uroczystością Chrystusa Króla.
 2. We wtorek swoje imieniny obchodzi s. Elżbieta, a w sobotę s. Tarsycja. Msze św. w intencji sióstr we wtorek i w sobotę o godz. 6.30.
 3. W środę 18 listopada o godz. 16.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy do uczestnictwa w kościele lub przez transmisję na stronie parafii.
 4. W dowolnie wybranym dniu tygodnia w duchu chrześcijańskiej odpowiedzialności za siebie podejmijmy modlitwę i post o chlebie i wodzie w intencji rozpalenia ducha wiary dzieci i młodzieży.
 5. W miesiącu listopadzie za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w intencji Ojca Świętego można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 6. Na wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, kalendarze rolnika na 2021 r., opłatki na stół wigilijny. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 8. W poniedziałek 23 listopada o godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwo do św. Rity w intencji ustania pandemii. Modląc się przy relikwiach Patronki spraw trudnych i beznadziejnych będziemy powierzać intencje oddalenia pandemii. Przynosimy ze sobą róże.

W najbliższą niedzielę:

 • Uroczystość Chrystusa Króla. Podczas każdej Mszy św. odnowimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana;
 • wspominamy św. Cecylię, Patronkę muzyki kościelnej. Msza św. w intencji naszych organistów, chóru parafialnego i scholki o godz. 12.30.
  9. W prasie katolickiej:
  – w “Gościu niedzielnym”: Gdybyś znała ich mękę. Każda modlitwa za zmarłego oznacza zmniejszenie brzemienia, które dźwiga w czyśćcu.
  – w “Niedzieli”: Boję się kobiet, które chcą zabić własne dziecko – pisze Piotr Wysocki.
  10. Wspominamy:
  – we wtorek św. Elżbietę Węgierską;
  – w środę bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę;
  – w czwartek bł. Salomeę, zakonnicę;
  – w piątek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  – w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
  11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Wacławę Pomykalską, Józefę Adamczyk, Danutę Wołoch, Leonarda Jaraczewskiego, Janusza Opyrchał, Edwarda Sieńko, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00; + Barbarę Zabagło, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00; + Wiesława Zabagło, którego pogrzeb również we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.