Ogłoszenia parafialne IV Niedzieli Adwentu (20.12.2020)

Dzisiaj:

 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia w zakrystii;
 • poświęcone opłatki na stół wigilijny:
  – w sklepiku w dzwonnicy, w zakrystii, w przedsionku pod chórem i przy wejściu do zakrystii;
  – w tygodniu również w kancelarii oraz w domu sióstr.

W tym tygodniu:

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy i spowiedzi do środy włącznie od godz. 17.00 – 18.30. Spowiedź odbywa się również podczas każdej Mszy św.
 2. W czwartek:
  * spowiedź tylko rano od godz. 6.00 – 7.30;
  * kancelaria parafialna będzie nieczynna;
  * nie będzie Mszy św. o godz. 18.00;
  * z pierwszą gwiazdą zasiądziemy do Wigilii, którą rozpoczynamy modlitwą za żywych i zmarłych, następnie odczytujemy Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa, łamiemy się opłatkiem i składamy życzenia;
  * o północy Pasterka. Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 23.40;
 3. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00
 4. W sobotę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Decyzją ks. bpa Ordynariusza ofiary na tace składamy na uczelnie katolickie. Porządek Mszy św. niedzielny.
 5. W niedzielę 27 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12.30 modlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą jubileusze zawarcia małżeństwa. Prosimy o zgłaszanie rocznic w zakrystii.
 6. W poniedziałek 28 grudnia o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo za przyczyną Sługi Bożego Ojca Rafała z Proszowic. Będziemy powierzać intencje oddalenia pandemii. Modlitwę zakończymy procesją wokół kościoła. Podczas nabożeństwa egzorcyzm soli.
 7. W tym roku z racji trwającej epidemii nie będzie tradycyjnej kolędy i bezpośredniego błogosławieństwa naszych mieszkań i domów. W związku z tym od 2 stycznia chcemy zapraszać do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 rodziny i mieszkańców tych miejscowości i ulic, które zwyczajowo były odwiedzane danego dnia po kolędzie. Z kościoła zabierzemy wówczas świecę nadziei, wodę święconą i modlitwę błogosławieństwa rodziny. Po przyjściu do domu jedna osoba zapali święcę, poprowadzi wspólną modlitwę i poświęci wodą święconą mieszkanie. Całą ceremonię niech uwieńczy wieczorny pacierz i duchowa łączność z parafią o godz. 20.21.
 8. W tym i w następnym tygodniu, za pośrednictwem Poczty Polskiej, przekażemy do wszystkich  rodzin i mieszkańców naszej parafii życzenia wraz z informacją o Mszach św. kolędowych. Życzenia niech będą wyrazem wdzięczności za okazywaną życzliwość i troskę o nasz kościół i naszą parafię.
 9. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są kartki świąteczne, opłatki na stół wigilijny, prasa katolicka, świece CARITAS.
 10. W prasie katolickiej:
  – w “Gościu niedzielnym”: Tryumf Chrystusa jest całkowicie pewny – mówił o. Joachim Badeni.
  – w “Niedzieli”: Kolęda w czasie pandemii.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Bronisławę Kurdziel, ks. prałata Mariana Wieczorka w 22. rocznicę śmierci. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.