Ogłoszenia parafialne Niedzieli św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (27.12.2020)

Dzisiaj:

 • modlimy się w intencji rodzin parafii, diecezji i Ojczyzny;
 • dzień imienin Biskupa Ordynariusza – w modlitwie pamiętamy o naszym Pasterzu;
 • dziękujemy tym, którzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego 2021 Roku złożyli nam życzenia, a więc: urzędom, szkołom, instytucjom, zakładom pracy i osobom indywidualnym. Wdzięczni za pamięć zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości;
 • dziękujemy ks. Krzysztofowi i tym, którzy pomogli w przygotowaniu wystroju kościoła.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek 28 grudnia o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo za przyczyną Sługi Bożego Ojca Rafała z Proszowic. Będziemy powierzać intencje oddalenia pandemii. Modlitwę zakończymy procesją wokół kościoła. Podczas nabożeństwa egzorcyzm soli.
 2. W związku z zakazem przemieszczania się z 31 grudnia 2020r. na 1 stycznia 2021r. w godz. 19.00 – 6.00, Msza św. na zakończenie starego roku będzie o godz. 17.00, by spokojnie powrócić do domów. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu – suplikacje i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
 3. W piątek 1 stycznia Nowy Rok 2021 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jednocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 4. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Również w sobotę o godz. 18.00 Msza św. z kolędowym błogosławieństwem. Zapraszamy rodziny i mieszkańców Stogniowic.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
  6. W tym roku z racji trwającej epidemii nie będzie tradycyjnej kolędy i bezpośredniego błogosławieństwa naszych mieszkań i domów. W związku z tym od 2 stycznia chcemy zapraszać do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 rodziny i mieszkańców tych miejscowości i ulic, które zwyczajowo były odwiedzane danego dnia po kolędzie. Z kościoła zabierzemy wówczas świecę nadziei, wodę święconą i modlitwę błogosławieństwa rodziny. Po przyjściu do domu jedna osoba zapali święcę, poprowadzi wspólną modlitwę i poświęci wodą święconą mieszkanie. Całą ceremonię niech uwieńczy wieczorny pacierz i duchowa łączność z parafią o godz. 20.21.
  7. Dostarczane do wszystkich  rodzin i mieszkańców naszej parafii za pośrednictwem Poczty Polskiej foldery z życzeniami wraz z informacją o Mszach św. kolędowych chciejmy przyjąć jako zaproszenie do wspólnej troski o nasz kościół i naszą parafię. Plan wspólnych Mszy św. podamy w najbliższą niedzielę. Od środy na stronie Parafii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek – święto św. Młodzianków;
  – w sobotę świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisława Chabinkę, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00; + Jolantę Rutkowską, której pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.