Ogłoszenia parafialne I niedzieli Wielkiego Postu (21.02.2021)

 Dzisiaj:

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

W tym tygodniu:  

 1. Droga Krzyżowa:
  * w czwartek o godz. 17.00 dla dzieci;
  * w piątek:
  – o godz. 16.30 dla młodzieży;
  – o godz. 17.15 dla starszych.
 2. We wtorek 23 lutego o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo za przyczyną Sługi Bożego Ojca Rafała z Proszowic. Będziemy powierzać intencje oddalenia pandemii, a podczas nabożeństwa po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie rodziny i przodków. Zakończenie procesją wokół kościoła.
 3. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu i ślubu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 4. W najbliższą niedzielę – II Wielkiego Postu, zwaną „Ad Gentes”,  dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami, którzy pochodzą z Polski, a pracują na misjach. Ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć ich pracę.
 5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach wspólnie z Osrodkami Pomocy Społecznej z Powiatu Proszowickiego i Komendą Powiatową Policji w Proszowicach zapraszają mieszkańców Powiatu Proszowickiego do skorzystania z bezpłatnych specjalistycznych porad. Szczegóły na dołączonym plakacie.
 6. W Domu Rekolekcyjnym św. Norberta w Hebdowie rozpoczęły się katechezy przedmałżeńskie. Najbliższy termin to 19-20 marca. Kontakt i zapisy na stronie internetowej Domu Pielgrzyma.
 7. W ostatnim czasie została wybrana oferta na wykonanie zadania pn. ,,Zagospodarowanie terenu plebanii Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Proszowicach polegającej na wykonaniu założenia ogrodowego pełniącego funkcje kulturalno – rekreacyjne” mającego na celu “Poprawę oferty spędzania wolnego czasu w sferze kultury, sportu i rekreacji” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zadanie bedzie wykonywała firma „Rustykal” p. Andrzeja Marcińczyka z Krakowa.
 8. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Ratunek w Ukrzyżowanym.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Droga do wolności. Wielkopostna droga z ks. Franciszkiem Blachnickim.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia 
7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Annę Rychlik, Bogusława Liburę, Józefa Sobczyka, Longinę Łakomą, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.