Ogłoszenia parafialne Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (23.05.2021)

Dzisiaj:

 • kończy się okres wielkanocny. W świetle przepisów liturgicznych okres wielkanocny to okres od Wigilii wielkanocnej do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W Polsce okres przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym został wydłużony do Uroczystości Trójcy Świętej – decyzją 205. Konferencji Episkopatu Polski z 21 marca 1985 r. W komunikacie po tych obradach czytamy: „W Polsce ten czas trwa do Uroczystości Trójcy Świętej”.
 • święto patronalne Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Dziękujemy za dar modlitwy, pracę w szkole i w parafii. Siostrom, jak i Wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym życzymy wszelkich łask Bożych;
 • w ramach akcji „Pola nadziei” przy wyjściu z kościoła kwestują przedstawiciele hospicjum w Miechowie, w którym znajdują opiekę również nasi bliscy;
 • ks. Piotr Pochopień dziękuje za złożone ofiary na misje;
 • wolontariusze Fundacji Pro-Prawo do Życia zbierają podpisy pod projektem „Stop aborcji”. Celem projektu jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do życia. Do złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL;
 • poświęcenie pól i Msza św. o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00 w: Jazdowiczkach, Górce Stogniowskiej, Kowarach i Gniazdowicach. Prosimy o pojazdy na 14.45.

W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30. Zachęcamy do odmawiania czy też śpiewania litanii Loretańskiej przy figurach i kapliczkach. Pielęgnujmy tę tradycję, szczególnie w tym tygodniu o godz. 19.00: w poniedziałek w Stogniowicach; we wtorek w Górce Stogniowskiej; w środę w Gniazdowicach; w czwartek w Górce Jaklińskiej; w piątek w Opatkowicach; w sobotę w Szreniawie.

W najbliższą niedzielę:

 • poświęcenie pól i Msza św. o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00 w: Szreniawie, przy ul. Leśnej i przy Białym Krzyżu.
  2. W prasie katolickiej:
 • w “Niedzieli”: Dwa Serca, jedno bicie. Serce Jezusa i Serce Maryi.
 • w “Gościu Niedzielnym”: Czym się charakteryzuje i czego potrzebuje męska wiara?
  3. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu i ślubu.
  4. Przedsiębiorstwo „Wodociągi Proszowickie”, informuje o możliwości zainstalowania przydomowej oczyszczalni ścieków. Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej firmy „Wodociągi Proszowickie” lub przez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
  5. Prosimy, aby po Mszy ślubnej nie rzucać i nie rozsypywać przed wejściem do kościoła ryżu i konfetti z tzw. strzelających tub. Zostający po tym wokół i wewnątrz kościoła bałagan, to najdelikatniejsze słowo na określenie skutków lekceważenia pracy innych.
  6. Wspominamy w tym tygodniu:
 • w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
 • w środę św. Filipa Nereusza, kapłana;
 • w czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • w sobotę bł. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Mariannę Musiał, Zofię Sobka, Zuzannę Mnich, Teresę Murek, Stanisława Samka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.