Ogłoszenia parafialne Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (16 maja 2021)

Dzisiaj:

 • przy wyjściu z kościoła darem serca możemy wesprzeć prowadzoną przez ks. Piotra misję w Brazylii;
 • Rocznica I Komunii Świętej:
  o godz. 11.00 SP nr 1 + SP Szczytniki; – o godz. 12.30 SP nr 2.
 • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • poświęcenie pól i Msza św. o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00 w:  Szczytnikach, Stogniowicach, Makocicach i Opatkowicach. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania; natomiast w piątek o godz. 17.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania, które odbędzie się 23 czerwca br. Sakramentu bierzmowania udzieli abp Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolski w Ghanie.
 2. Nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30. Zachęcamy do odmawiania czy też śpiewania litanii Loretańskiej przy figurach i kapliczkach. Pielęgnujmy tę tradycję, szczególnie w tym tygodniu o godz. 19.00: w poniedziałek w Jakubowicach; w piątek w Jazdowiczkach; w sobotę w Kowarach.

W najbliższą niedzielę:

 • poświęcenie pól i Msza św. o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00 w: Jazdowiczkach, Górce Stogniowskiej, Kowarach i Gniazdowicach. Prosimy o pojazdy na 14.45.
 • w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie będą kwestować przy wyjściu z kościoła na rzecz działalności ośrodka, w którym znajdują opiekę również nasi bliscy.
 • uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się  okres wielkanocny. Pamiętajmy o wypełnieniu przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą. W naszej Parafii można codziennie korzystać ze spowiedzi. Zachęcamy szczególnie te osoby, które nie korzystały z tego daru łaski
  w ostatnich miesiącach czy też latach;
 • wolontariusze Fundacji Pro-Prawo do Życia będą zbierać podpisy pod projektem „Stop aborcji”. Celem projektu jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do życia. Do złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.
  3. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Sakrament to nie zwyczaj. Rzecz o I Komunii św.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Góra z widokiem na wieczność.
  4. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że we wtorek w godz. 8.00 – 19.00 w związku z przebudową wodociągu na ul. Racławickiej mogą nastąpić przerwy w dostawie wody do odbiorców w Proszowicach, Jazdowiczkach i Łaganowie. Pan Burmistrz prosi o wyrozumiałość.
  5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu i ślubu.
  6. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marka Nowaka, Kazimierę Wywiał, Zofię Makuch, Annę Gawlik, Zofię Kopeć, Jerzego Rojewskiego, Mariannę Musiał, której pogrzeb w poniedziałek
  o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.