Ogłoszenia parafialne VI Niedzieli Wielkanocnej (09.05.2021)

Dzisiaj:

 • dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza;
 • dziękujemy ks. Andrzejowi, s. Elżbiecie, s. Sebastianie, paniom katechetkom: Teresie i Oldze oraz rodzicom za przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej;
 • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • obrzęd poświęcenia pól i Msza św. o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00 w  Jakubowicach, Górce Jaklińskiej, Łaganowie i Szklanej. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.

W tym tygodniu:

 1. Biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.30:
  * w poniedziałek grupa z godz. 9.30;
  * we wtorek grupa z godz. 11.00;
  * w środę grupa z godz. 12.30;
  * w czwartek grupa z godz. 14.00.

Zachęcamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne do udziału w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 poza wyznaczonym Białym Tygodniem.

2. W czwartek 13 maja o godz. 19.00 Msza św. i pierwsze nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Marcin Rokita. Modlimy się w intencji mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Wolności, Wiślanej, Trójcy Świętej, Partyzantów, Nowej, Kolejowej i Reja, których prosimy o oprawę liturgiczną. Teksty do odbioru w zakrystii w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
3. Nabożeństwa majowe w kościele (z wyjątkiem czwartku tego tygodnia) o godz. 17.30. Zachęcamy do odmawiania czy też śpiewania litanii Loretańskiej przy figurach i kapliczkach. Pielęgnujmy tę tradycję, szczególnie w tym tygodniu o godz. 19.15:
* w poniedziałek w Szklanej;
* we wtorek w Łaganowie;
* w środę w Makocicach;
* w piątek w Szczytnikach.
4. W sobotę 15 maja o godz. 17.30 w Krakowie w kościele św. Tomasza przy klasztorze sióstr Kanoniczek na ul. Szpitalnej 10 odbędzie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Oprawę liturgiczną tego dnia podejmuje nasza parafia. Zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy na wyjazd do czwartku włącznie w zakrystii.

W najbliższą niedzielę:

 • Rocznica I Komunii Świętej:

  * o godz. 11.00 SP nr 1 + SP Szczytniki;
  * o godz. 12.30 SP nr 2.

  Spowiedź przed Rocznicą I Komunii Świętej w piątek:

  * o godz. 16.00 SP nr 1 + SP Szczytniki;
  * o godz. 16.30 SP nr 2.

 • obrzęd poświęcenia pól i Msza św. o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00 w  Szczytnikach, Stogniowicach, Makocicach i Opatkowicach. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.
 • słowo Boże wygłosi ks. Piotr Pochopień, misjonarz posługujący w Brazylii. Będzie kwestował po Mszach Świętych i prosi nas o pomoc dla prowadzonej misji.
  5. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Trzeba być znakiem sprzeciwu – wywiad z abp Markiem Jędraszewskim.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Dlaczego Maryja się objawia?
  6. Wspominamy: w piątek św. Macieja, Apostoła.
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zbigniewa Pietrasa, Marka Nowaka, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00; Kazimierę Wywiał, której pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.