Ogłoszenia parafialne V Niedzieli Wielkanocnej (02.05.2021)

Dzisiaj:

 • od wczoraj gościmy obraz św. Józefa, Opiekuna Rodziny. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej będzie czuwanie modlitewne w określonych intencjach. Dzisiaj modlimy się za narzeczonych i przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa oraz za młodzież.
 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • przypominamy, że trwa okres wielkanocny. Każdy wierzący ma zatem czas, by wypełnić przykazania kościelne: Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą. W naszej Parafii można codziennie korzystać ze spowiedzi. Zachęcamy szczególnie te osoby, które nie korzystały z tego daru łaski w ostatnich miesiącach czy też latach.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy do odmawiania czy też śpiewania litanii Loretańskiej przy figurach i kapliczkach, by wołanie do Matki Bożej i zapraszanie Jej do naszych rodzin i parafii trwało nieustannie. Pielęgnujmy tę tradycję.
 2. W poniedziałek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 9.30 modlimy się w intencji Ojczyzny.
 3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiarodawców naszej parafii, w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej naszej parafii.
 4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek i piątek miesiąca maja:
  * w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00;
  * w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; spowiedź podczas Mszy św. W tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy z naszej diecezji.
 5. W sobotę 8 maja w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze święte z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas 3 będą o godz.: 9.30, 11.00, 12.30 i 14.00. W związku z tym wydarzeniem informujemy, że:
  * próba dla grup ze SP nr 2 i ze Szczytnik we wtorek o 15.30 i 16.30; dla grup ze SP nr 1 i z Radziemic w środę o 15.30 i 16.30;
  * spowiedź w czwartek: o 15.00 dla grupy z godz. 9.30; o 15.30 dla grupy z godz. 11.00; o 16.00 dla grupy z godz. 12.30; o 16.30 dla grupy z godz. 14.00; bliskich i gości prosimy o korzystanie ze spowiedzi podczas Mszy św. w tygodniu;
  * wszystkich, w tym dzieci, dotyczy obowiązek  zakrywania ust i nosa;
  * prosimy, aby osoby zaproszone na tę uroczystość nie zajmowały miejsc w kościele, ale umożliwiły dzieciom i rodzicom spokojne przeżycie uroczystości;
 6. Również w sobotę o godz. 17.00 pożegnamy obraz św. Józefa, który zostanie przewieziony do parafii Żębocin.

W najbliższą niedzielę:

 • obrzęd poświęcenia pól i Msza św. o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00 w  Jakubowicach, Górce Jaklińskiej, Łaganowie i Szklanej. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.
  7. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Józef – Święty (nie) tylko dla mężczyzn.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Kulturę solidarności zastąpiła w Polsce kultura gniewu. Tylko co można na tym zbudować?
  8. Wspominamy:
  – we wtorek św. Floriana, męczennika;
  – w czwartek św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
  –  w piątek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej;
  –  w sobotę św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – Patrona Polski i naszej diecezji.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Tadeusza Samka, Teresę Brylińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.