Ogłoszenia parafialne IV Niedzieli Wielkanocnej (25.04.2021)

Dzisiaj:

 • Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna w Kościele Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.W modlitwie nie zapominajmy o kapłanach i siostrach zakonnych, którzy posługują w naszej parafii i prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego;
 • przypominamy, że czas wielkanocny w Kościele rzymskokatolickim trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w tym roku do 23 maja. Każdy wierzący ma zatem czas, by wypełnić obowiązujące nas przykazania kościelne wytyczające podstawowe wymagania wobec katolików, dla których fundamentem życia duchowego ma być:
  – uczestnictwo we Mszy św.;
  – codzienna modlitwa i spowiedź sakramentalna.
  W naszej Parafii każdego dnia możemy korzystać ze spowiedzi. Zachęcamy szczególnie te osoby, które nie korzystały z tego daru łaski w ostatnich miesiącach czy też latach. Przykazania kościelne, czyli minimum podstawowych wymagań brzmią następująco:
  W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
  Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
  Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.
  Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • przypominamy i prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw w kościele, jak i na zewnątrz, zachowanie odległości, dezynfekcję rąk.

W tym tygodniu:

 1. 1 maja w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach, ks. Biskup Jan Piotrowski poświęci kopie obrazów św. Józefa dla każdego dekanatu, które od 1 maja przez tydzień będą adorowane w poszczególnych parafiach. W naszej parafii obraz ten będziemy adorować od 1 do 8 maja. W związku z tym wydarzeniem:
  * w sobotę o godz. 17.30 przy krzyżu misyjnym powitanie obrazu i wprowadzenie do kościoła;
  * o godz. 18.00 Msza św. w intencji parafii o duchowe owoce peregrynacji; bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo majowe i czuwanie modlitewne w intencji parafii;
  * każdego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w określonych intencjach. W najbliższą niedzielę modlimy się za narzeczonych i przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 2. 1 maja, w I sobotę miesiąca, o 7.00  Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca;
  * chorych, których księżą odwiedzają w pierwszą sobotę miesiąca prosimy zgłosić i potwierdzić w zakrystii do piątku włącznie.
 3. 8 maja w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze święte z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas 3 będą o godz.: 9.30, 11.00, 12.30
  i 14.00. W związku z tym wydarzeniem informujemy, że:
  * wszystkich, w tym dzieci, dotyczy obowiązek  zakrywania ust i nosa. Mówi o tym wyraźnie § 25. Ust. 2. i 3. Rozporządzenia Rady Ministrów z 19 marca 2021r.;
  * prosimy, aby osoby zaproszone na tę uroczystość nie zajmowały miejsc w kościele, ale umożliwiły dzieciom godne i spokojne przeżycie uroczystości;
  * informacje dodatkowe w najbliższym czasie;
  * prosimy wstrzymać się z telefonami do kancelarii, jak również od komentarzy czy wymianie niesprawdzonych informacji na różnych forach i grupach.
 4. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że od poniedziałku 26 kwietnia rozpoczną się prace przy przebudowie Rynku. W związku z tym pojawią się utrudnienia, które potrwają kilka miesięcy. Pan Burmistrz prosi o wyrozumiałość i umożliwienie wykonawcy prowadzenia niezbędnych prac.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • obchodzimy Dzień Flagi – wywieszona flaga to znak naszej solidarności z Ojczyzną;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii.
  5. W prasie katolickiej:
 • w “Niedzieli”: Skąd się biorą powołani?
 • w “Gościu Niedzielnym”: Świętość w gwiazdach dwunastu – Robert Schuman.
  6. Wspominamy w czwartek św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę i doktora Kościoła, Patronkę Europy.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Tadeusza Słodowskiego, Leszka Przybyło, Stanisława Adamskiego, Wandę Karlik, Barbarę Dubiel, Annę Synowiec, Tadeusza Samka, którego pogrzeb w środę o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.