Ogłoszenia parafialne XII niedzieli zwykłej (20.06.2021)

Dzisiaj:

 • w związku z tym, że władze państwowe zniosły limity osób mogących w świątyniach podczas sprawowania liturgii, ks. bp Jan Piotrowski odwołuje udzieloną23 października 2020 r., dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane;
 • nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30;
 • dziękujemy mieszkańcom ul. Kopernika,  Okulickiego, Szpitalnej, Biały Krzyż, Kolejowej za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożone ofiary.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania:
  * o godz. 15.30 – grupa I;
  * o godz. 16.15 – grupa II.
 2. We wtorek spowiedź dla kandydatów do bierzmowania:
  * o godz. 16.00 – grupa I;
  * o godz. 16.30 – grupa II.
 3. W środę 23 czerwca abp Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolski w Ghanie udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych:
  * o godz. 16.00 – grupa I;
  * o godz. 18.00 – grupa II;
 4. W związku z bierzmowaniem w środę nie będzie nabożeństwa czerwcowego i nowenny.
 5. Również w związku z bierzmowaniem i odpustem parafialnym kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko rano we wtorek i środę.
 6. W czwartek 24 czerwca odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczy abp Henryk Jagodziński.
 7. W piątek 25 czerwca o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
 8. Również w piątek 25 czerwca o godz. 16.30 Dzień Rodziny i uroczyste otwarcie Amfiteatru. Zaprasza Burmistrz GiM Proszowice p. Grzegorz Cichy. Podczas tego wydarzenia będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w Powszechnym Punkcie Szczepień w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej. Szczegóły na plakatach.
 9. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza w piątek 25 czerwca o godz. 19.00 na V Noc Świętojańską. Szczegóły na plakatach.
 10. W sobotę 26 czerwca br. odbędzie się pielgrzymka Rodzin Rolników do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu. Wyjazd z przed głównego wejścia kościoła o godz. 5.00. Opiekę duchową prowadzi ks. Czesław Parkita, proboszcz parafii Bobin. Są jeszcze wolne miejsca.
 11. Caritas Diecezji Kieleckiej informuje, że są wolne miejsca na wyjazd kolonijny dla dzieci w Zakopanem w dniach 15 – 27 lipca. Informacje i kontakt u ks. Tomasza.
 12. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Ojcem być. Ojcostwo i co w nim jest najważniejsze.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Nie istnieje wiara bezobjawowa. Prawdziwa, zmusza do działania.
 13. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika;
  – w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 14. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marię Bratek, Jadwigę Wieczorek, Katarzynę Duda, Jana Chmurę, Władysława Gałkowskiego, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.