Ogłoszenia parafialne XIV niedzieli zwykłej (04.07.2021)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszki możemy wesprzeć poszkodowanych przez burze.

W tym tygodniu:

 1. Przypominamy: w lipcu i sierpniu:
  * kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki i czwartki od 8.00-9.00 i od 16.00-18.00;
  * msze św. w kościele w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00;
  * Msza św. w kaplicy szpitalnej w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 5 lipca i odbywają się tylko i wyłącznie ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.
 3. Dyrektor Zespołu Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych informuje o ofercie edukacyjnej i zachęca do kontynuowania nauki w tamtejszej szkole. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej szkoły.
 4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu i ślubu.
 5. Podczas wakacji i urlopów – życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i o zachowaniu Bożych przykazań.

W najbliższą niedzielę:

 • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę Dyrektor krakowskiego biura Pomoc Kościołowi w Potrzebie Konrad Ciempka przybliży aktualną sytuację chrześcijan na świecie. Po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki. Będzie obecny ks. Marcel z Kamerunu.
  6. We wtorek 13 lipca o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców ul. Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Jagiełły, Kosynierów, Źródlanej i Podgórze, których prosimy o oprawę liturgiczną. Teksty do odbioru w zakrystii w środę po Mszy św. wieczornej.
  7. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Bóg nigdy nie zamyka drzwi – wywiad z ks. prof. Przemysławem Kantyką, Dziekanem Wydziału Teologii KUL, o powodach i skali zjawiska apostazji.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Religia zastępcza. Stała się nią tolerancja, która chce zastąpić zasady wynikające z Ewangelii.
  8. Wspominamy w tym tygodniu:
  – we wtorek bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę;
  – w czwartek św. Jana z Dukli, prezbitera;
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zdzisławę Kutela, Aleksandrę Wtorek, Pawła Sasnala, Wojciecha Stopińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.