Ogłoszenia parafialne XV niedzieli zwykłej (11.07.2021)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za ofiary na poszkodowanych przez burze złożone w ostatnią niedzielę;
 • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. Po Mszy św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek 12 lipca modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 2. We wtorek 13 lipca o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców ul. Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Jagiełły, Kosynierów, Źródlanej i Podgórze, których prosimy o oprawę liturgiczną.
 3. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu i ślubu.
 4. Zdarza się, że narzeczeni przedstawiają w kancelarii fałszywe dokumenty katechezy przedmałżeńskiej czy poradnictwa rodzinnego zakupione na platformie internetowej. Informujemy i przestrzegamy, że uczestniczą tym samym w procederze przestępczym, wobec którego toczy się postępowanie i ponoszą za to pełną odpowiedzialność cywilno-prawną. Może to skutkować przesunięciem terminu zaplanowanego ślubu, a i tak należy zrealizować wymagania związane z przygotowaniem do sakramentu małżeństwa. Niepokojące jest to, że przy spisywaniu protokołu i po złożeniu przysięgi, że narzeczeni na zadane pytania w sprawie małżeństwa będą mówić prawdę, kłamią – mówiąc o „prawdziwości fałszywych” zaświadczeń. Jak wobec tego ufać będą sobie w przyszłości i na czym pragną budować szczęście i zaufanie w małżeństwie? 
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 6. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  – we wtorek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  –  w czwartek  św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła;
  – w piątek Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jana Kapuśniaka, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.