Ogłoszenia parafialne XVI niedzieli zwykłej (18.07.2021)

Dzisiaj:

 • służy nam pomocą ks. Karol, który będzie z nami przez 2 tygodnie, jak również służy nam pomocą ks. Tomasz, kapelan;
 • rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Prosimy Boga o opiekę nad nami podczas podróży. Bądźmy też wdzięczny za szczęśliwie przebyte podróże i przejechane kilometry. W przyszłą niedzielę po Mszach św. modlitwa błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Złożone ofiary przy poświęceniu zostaną przekazane na środki transportu dla misjonarzy;
 • dziękujemy mieszkańcom ul. Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Jagiełły, Kosynierów, Źródlanej i Podgórze za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożone ofiary; na kolejne nabożeństwo fatimskie 13 sierpnia zapraszamy mieszkańców ulic: Krakowskiej, Mieszkowskiego, Armii Kraków, Głowackiego, Rynek, Kilińskiego, Parkowej, Grzymały-Siedleckiego i Racławickiej.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu i ślubu.
 2. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i modlitwie. Niech wypoczynkowi towarzyszy rozsądek i świadectwo wiary.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Wspominamy w tym tygodniu:
  –  w czwartek św. Marię Magdalenę;
  – w piątek św. Brygidę, zakonnicę i Patronkę Europy;
  – w sobotę św. Kingę, dziewicę;

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, a solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
5. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jana Kapuśniaka, Andrzeja Nowaka, Jana Klatę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.