Ogłoszenia parafialne XVII niedzieli zwykłej (25.07.2021)

Dzisiaj:

 • dziękujemy ks. Karolowi, ks. Arturowi, ks. Damianowi i ks. Tomaszowi, kapelanowi za wakacyjną pomoc i posługę sakramentalną;
 • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie dziękuje za życzliwe przyjęcie w naszej parafii. Z ofiar ze sprzedaży wyrobów z Ziemi Świętej oraz do puszki będą finansowane projekty prowadzone przez Stowarzyszenie na Bliskim Wschodzie;
 • w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa prosimy Boga o opiekę nad nami podczas podróży. Bądźmy też wdzięczny za szczęśliwie przebyte podróże i przejechane kilometry. Za chwilę modlitwa błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Złożone ofiary zostaną przekazane na środki transportu dla misjonarzy, m.in. dla ks. Wojciecha Skorupy, który powraca do posługi misyjnej w Kazachstanie. Ks. Wojciech będzie przewodniczył uroczystości odpustowej 15 sierpnia br.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 1. Na cmentarzu są prowadzone prace przy wymianie nawierzchni kolejnej alejki; kontynuowane i realizowane są również prace przy kaplicy Trójcy św. oraz w kaplicy w Górce Stogniowskiej.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu i ślubu.
 3. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i modlitwie. Niech wypoczynkowi towarzyszy rozsądek i świadectwo wiary.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Wspominamy w tym tygodniu:
  –  w poniedziałek św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w modlitwie pamiętamy o babciach i dziadkach i składamy im najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i łaski zdrowia; zmarłe babcie i dziadków polecamy miłosierdziu Bożemu;
  – w czwartek św. Martę;
  – w sobotę św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, a solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 6. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Cecylię Węgorzewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.