Ogłoszenia parafialne XVIII niedzieli zwykłej (01.08.2021)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • dziekujemy za ofiary przy poświęceniu pojazdów, które zostały przekazane na konto Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej na środki transportu dla misjonarzy.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiarodawców i w intencji naszej Ojczyzny.
 2. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia:
  * w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00; 
  * w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; w tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy z naszej diecezji;
  * spowiedź w pierwszy piątek miesiąca: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30;
  * w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP;
  * odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą w sobotę 14 sierpnia przed odpustem parafialnym.
 3. W dniach od 6 – 13 sierpnia przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim pragniemy duchowo łączyć się z pielgrzymami wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. W naszej parafii w dniach od 6 – 12 sierpnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.30 Różaniec i Apel Jasnogórski.
 4. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice organizuje wyjazd na Mszę św. na Polanie Rusinowej pod Turbaczem w dniu 8 sierpnia br. Bliższe informacje na plakatach, zapraszamy.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu i ślubu.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Wspominamy w tym tygodniu:
  –  w środę św. Jana Marię Vianey’a, prezbitera;
  – w piątek św. Przemienienia Pańskiego.
  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, a solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Patryka Wilczyńskiego, Tadeusza Kardasa, Wiesława Szafrańskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.