Ogłoszenia parafialne XIX niedzieli zwykłej (08.08.2021)

Dzisiaj:

 • dziękujemy ks. Karolowi Zeganowi, Dyrektorowi Wydziału Katechetycznego Diecezji Kieleckiej za głoszone Słowo Boże i wakacyjną pomoc;

W tym tygodniu:

 1. Do czwartku włącznie przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim duchowo łączymy się z pielgrzymami wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. W naszej parafii bezpośrednio po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 Różaniec i Apel Jasnogórski.
 2. W czwartek 12 sierpnia modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. W piątek 13 sierpnia o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców ul. Krakowskiej, Mieszkowskiego, Armii Kraków, Głowackiego, Rynek, Kilińskiego, Parkowej, Grzymały-Siedleckiego i Racławickiej, których prosimy o oprawę liturgiczną. O przygotowanie nabożeństwa fatimskiego we wrześniu prosimy mieszkańców ul. Zamkowej, Zielonej, Zacisze, Królewskiej, Brodzińskiego, o. Rafała, Wesołej.
 4. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą w sobotę 14 sierpnia od godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę:

 • przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej, odpust w naszej parafii. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas sumy odpustowej o godz. 12.30 modlimy się w intencji rolników naszej parafii i Gminy w podziękowaniu za tegoroczne plony. Mszy przewodniczy ks. bp Piotr Skucha; słowo Boże głosi w tym dniu ks. Wojciech Skorupa.
 • na każdej mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców;
  5. W czwartek19 sierpnia ok. godz. 13.00 podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Prosimy o włączenie się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Spotkanie informacyjne dla przygotowujących posiłek w środę o godz. 17.00 w budynku plebanii.
  6. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu: świece chrzcielne, białe szaty oraz pamiątki do ślubu.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Wspominamy w tym tygodniu:
  –  w poniedziałek  św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, Patronkę Europy;
  – we wtorek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  – w sobotę św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika.
  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jana Łakomskiego, Leszka Szałacha, Sylwestra Kulisę, którego pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.