Ogłoszenia parafialne Uroczystości Wniebowzięcia NMP (15.08.2021)

Dzisiaj:

 • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej, odpust w naszej parafii. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 12.30 modlimy się w intencji dziękczynnej za tegoroczne plony. Mszy  św. przewodniczy ks. bp Piotr Skucha; po ogłoszeniach poświęcenie zbóż, ziół i owoców;
 • dziękujemy ks. Wojciechowi Skorupie za głoszone Słowo Boże i życzymy mocy Bożego Ducha w posłudze misyjnej w Kazachstanie;
 • druhom strażakom z OSP Łaganów dziękujemy za inicjatywę i uporządkowanie terenu wokół kościółka Trójcy św., jak i za przygotowanie stołów i ławek pod wieńce dożynkowe. Niech
  św. Florian wspiera i Matka Boża otacza opieką druhów i ich rodziny;
 • podziękowania dla Gminnego Koła Sołtysów Gminy Proszowice za wkład w przygotowanie uroczystości Mszy św. dożynkowej składamy na ręce p. Andrzeja Króla, sołtysa Szreniawy, który jest również fundatorem kwiatów wystroju kościoła;
 • dziękujemy p. Krystynie za troskę o czystość kościoła, a p. Janowi za dbałość i estetykę otoczenia kościoła poprzez koszenie trawy, pielęgnację roślin i krzewów;
 • Kołom Gospodyń Wiejskich dziękujemy za poczęstunek wypiekami z nowej mąki. Kosztowanie wypieków po Mszy św. przy krzyżu misyjnym po Mszy św. o 12.30;
 • dziękujemy mieszkańcom ul. Krakowskiej, Mieszkowskiego, Armii Kraków, Głowackiego, Rynek, Kilińskiego, Parkowej, Grzymały-Siedleckiego i Racławickiej za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę; na kolejne nabożeństwo fatimskie 13 września zapraszamy mieszkańców ulic: Zamkowej, Zielonej, Zacisze, Królewskiej, Brodzińskiego, o. Rafała, Wesołej.

W tym tygodniu:

 1. W czwartek19 sierpnia ok. godz. 13.00 podejmiemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej idących w 3.grupach, łącznie ok. 900 osób. Prosimy o włączenie się w przygotowanie dla nich poczęstunku. Pielgrzymi zatrzymają się tylko w jednym miejscu – na terenie giełdy rolnej przy ul. Brodzińskiego 28. Księża diecezji tarnowskiej i pielgrzymi podkreślają i mówią o królewskim przyjęciu
  w Proszowicach. Niech tak będzie i tym razem. Za życzliwość i hojność serca mówimy Bóg zapłać.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: świece chrzcielne, białe szaty oraz pamiątki do ślubu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 3. Wyrażamy niepokój spowodowany celowym zniszczeniem nagrobka na cmentarzu. Prosimy reagować na niepokojące zjawiska. Prosimy również o niewprowadzanie psów na teren cmentarza. Psu obojętne, gdzie kucnie, nam nie jest obojętne w co wdepniemy.
 4. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Bóg objawił się w Auschwitz. 80 lat temu Niemcy zabili o. Maksymiliana.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Bukiety dla Matki. Z czego składa się bukiet na uroczystość Matki Bożej Zielnej? Jaka jest symbolika roślin?
 5. Wspominamy w tym tygodniu:
  – we wtorek św. Jacka, prezbitera;
  – w piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  –  w sobotę św. Piusa X, papieża.
  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 6. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Sylwestra Kulisę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.