Ogłoszenia parafialne XXI niedzieli zwykłej (22.08.2021)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za gościnność i przygotowanie posiłku dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. W imieniu pielgrzymów i własnym mówimy „Bóg zapłać”. 
 • decyzją ks. Bp Ordynariusza ks. Krzysztof został mianowany wikariuszem parafii w Słomnikach. Dziękujemy ks. Krzysztofowi za posługę pośród nas. Rozpoczynają pracę w naszej parafii: ks. dr Maciej Radej oraz siostry: Ewa i Józefa. Modlitwą wspierajmy kapłanów i siostry zakonne w ich posłudze, prosząc o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

W tym tygodniu:

 1. W czwartek 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W jedności z pielgrzymami i Episkopatem Polski odnawiamy Jasnogórskie śluby Narodu Polskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 2. Również w czwartek o 19.00 w budynku wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci we wrześniu.
 3. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: świece chrzcielne, białe szaty oraz pamiątki do ślubu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 4. Bezpłatna kolonoskopia dla mieszkańców powiatu proszowickiego w wieku 50-65 lat w szpitalu Żeromskiego po uprzednim zapisie pod numer tel: 12/622-93-51 lub p. Anna Górska 507-323-897.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Wspominamy w tym tygodniu:
  – we wtorek św. Bartłomieja, Apostoła;
  – w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską;
  – w piątek św. Monikę;
  –  w sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Wiesława Sienko, Małgorzatę Niedźwiecką. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.